دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۰۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

بخش عمده حمل و نقل کالا از بندر چابهار وابسته به تکمیل زیرساخت‌های جاده‌ای است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر حمل و نقل ریلی؛ بخش عمده‌ای از ترانزیت کالا از بندر چابهار وابسته به زیرساخت‌های حمل و نقل جاده ای است؛ لذا تکمیل بزرگراه چابهار-زاهدان - میلک ضرورت دارد.

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۵۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به خبرنگاران گفت: طرح توسعه بندر چابهار اجرایی شده اما نیاز به زیرساخت هایی از جمله بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی دارد.

وی افزود: توسعه بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی مطلوب برای پهلوگیری کشتی های بزرگ دنیا در دستور کار دولت قرار گرفته به طوری که ظرفیت این بندر از دو و نیم میلیون تن به ۸ و نیم میلیون تن افزایش یافته است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح دو کلید واژه "تنگه احد" و "گنج پنهان" از سوی مقام معظم رهبری برای استان، موجب توجه مجموعه مسئولان نظام به سیستان و بلوچستان شده است.

وی با تاکید بر اینکه اختصاص بودجه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تکمیل بزرگراه چابهار-زاهدان -میلک ضرورت دارد، گفت: پروژه راه آهن چابهار -زاهدان -سرخس از سال ۸۹ شروع شده اما اجرای این پروژه از سال ۹۳ شتاب مضاعفی به خود گرفته است.

وی ادامه داد: با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت همچنین با همت و پیگیری دولت مقرر گردیده؛ کشور روسیه از محل فاینانس بورس مبلغ یک میلیارد دلار برای احداث راه آهن زاهدان- بیرجند اختصاص دهد که این میزان اعتبار، شتاب فزاینده ای به این طرح خواهد داد.
تعداد بازدید : ۱۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید