دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۰۰۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار:

ایجاد دفاتر ساختارمند در استان مورد نیاز استان است

معاون سیاسی و اجتماعی گفت: ایجاد دفاتر ساختارمند در مسیر توسعه استان مورد نیاز استان است.

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی در نشست مدیران و کارشناسان دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در استانداری اظهار داشت: در این استان وجود دفاتر ساختارمند در جریان توسعه استان مورد نیاز است.

زینی وند تصریح کرد: در راستای ایجاد این دفاتر ساختارمند خانه احزاب تشکیل و تجهیز شد که احزاب می توانند با استفاده از این فضا جلسات و فعالیت‌های خود را به سهولت برگزار کنند.

وی ادامه داد: همچنین خانه سمن ها نیز تا پایان سال تجهیز خواهد شد و در اختیار سمن ها و تشکل‌ها قرار خواهد گرفت تا محلی برای ارتباطات و تجمیع فعالیت‌های آنها قرار گیرد.

زینی وند گفت :صندوق حمایت از فیلمسازان که تولید فیلم بر اساس فرهنگی غنی استان دارند نیز در راستای اعتقاد به نیاز ایجاد دفاتر ساختارمند تشکیل شده است.

وی انجمن خیرین هاسب با عضویت بیش از هزار خیر از سراسر کشور را یکی دیگر از دفاتر ساختارمند در استان عنوان کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی دفاتر تسهیلگری را از جمله دفاتر ساختارمند عنوان کرد که دولت برای راه اندازی و فعالیت آن در بین مردم حاشیه نشین هزینه کرده تا کاری انسانی و با ارزش برای نیازمندترین انسان ها صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد : دفاتر تسهیلگری مرجع قابل اعتماد ساختارمندی است و دستگاه ها هرگونه کار پژوهشی مربوط به مردم حاشیه نشین دارند باید از این دفاتر استفاده کنند.

زینی وند در خصوص پرداخت مطالبات نیروهای این دفاتر گفت: در شرایط کاهش درآمدهای دولت و تنگناهای مالی اعتبار مربوط به دفاتر تسهیلگری تخصیص یافته اما عدم شفافیت چارچوب‌های قانونی و گیر و بندهای اداری تاکنون مانع پرداخت مطالبات این دفاتر گردیده که این موضوع با جدیت پیگیری خواهد شد.

معاون استاندار با بیان اینکه دفاتر تسهیلگری از نظر ما موسسه محور نیست بلکه کارشناس محور است افزود: ما از کارشناسان توانمند و فعال دفاتر حمایت می‌کنیم و اگر قرارداد عاملیت دفاتر تغییر کند شاکله دفتر و نیروهای آن تغییر نخواهد کرد مگر اینکه نیرویی توانمندی لازم را نداشته باشد و این موضوع در قراردادها با عاملیت جدید در هر موسسه لحاظ خواهد شد.
تعداد بازدید : ۱۰۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید