چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۹۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار در آگاه سازی مردم برای مقابله با ویروس کرونا متناسب با مقتضیات استان

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم برای مقابله با ویروس کرونا متناسب با مقتضیات و فرهنگ مردم استان تاکید کرد.

(چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۶:۳۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت زنان و خانواده گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور چین و مشاهده این بیماری در چند کشور دیگر، دانشگاه های علوم پزشکی استان نسبت به آگاه سازی مردم برای مقابله با این ویروس به طور جدی اقدام کنند و اطلاع رسانی به مردم به روش های بومی سازی شده انجام شود.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی با چاپ بروشور هایی متناسب با فرهنگ و شرایط منطقه مردم را نسبت به این موضوع آگاه نمایند.

زینی وند ادامه داد: از طرفی آگاه سازی مردم باید به گونه‌ای باشد که موجب تشویش اذهان عمومی نگردد و حساسیت بیجا برای مردم ایجاد نشود.

وی گفت : بررسی ها نشان می دهد که میزان همه گیری و اپیدمی این ویروس نسبت به موارد مشابه دیگر بسیار بالاتر است لذا با توجه به داشتن مرز و مراودات دو سوی مرز کنترل های بهداشتی در معابر مرزی با دقت ویژه انجام شود.

معاون استاندار همچنین با اشاره به جریان سیل در جنوب استان و پیامدهای آن افزود: دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌های مرتبط از جمله آب و فاضلاب باید دقت و توجه ویژه لازم برای جلوگیری از معضلات احتمالی پساسیل را داشته باشند چرا که به دلیل نوع خاک منطقه و ایجاد هوتک ها احتمال بروز بیماری های مرتبط وجود دارد.

زینی وند خاطرنشان کرد: آب و فاضلاب نیز جدیت لازم برای ارائه آب شرب بهداشتی سالم به مردم منطقه داشته باشند و استانداردهای لازم برای آب شرب بهداشتی را رعایت نمایند.

تعداد بازدید : ۱۳۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید