دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۸۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

بیش‌ از هزار میلیارد تومان طرح در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر هزار و ۲ طرح با اعتبار بیش از هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان در سطح این استان درحال بهره‌برداری است.

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۷

به گزارش روابط عمومی استانداری، منصور بیجار روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: همچین در ایام الله دهه فجر امسال عملیات ساخت ۱۷۸ طرح با اعتبار بیش‌از هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود.

وی افزود: بیشترین اعتبار هزینه شده برای طرح‌های دهه فجر سیستان و بلوچستان به حوزه انرژی با ۱۲۹ طرح و اعتبار بیش‌از ۶۴۲ میلیارد تومان اختصاص دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین بیشترین اعتبارات طرح‌های دهه فجر امسال با ۳۱۳ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان سراوان و بیشترین تعداد طرح‌ها با ۹۹ پروژه به شهرستان زاهدان اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: ۱۳۶ طرح دهه فجر با اعتبار ۱۸۴ میلیارد تومان به بخش خصوصی سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

بیجار گفت: در دهه فجر امسال ۳۳۶ مدرسه با مجموع ۳۱ هزار و ۲۳۵ متر مربع در حال بهره‌برداری است که زمینه بهره‌مندی افزون‌بر ۱۱ هزار و ۲۸۰ دانش‌آموز استان را از فضای استاندار فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: همچنین ۲۲۱ کیلومتر راه روستایی در دهه فجر امسال در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه بهره‌مندی ۱۷۵ هزارو ۷۱۸ خانوار را در ۲۲۲ روستا فراهم می‌کند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح‌های دهه فجر و هفته دولت امسال این استان در مجموع با اعتبار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با اعتبار ۹۸۷ میلیارد تومان از لحاظ اعتباری بیش‌از ۹۸ درصد رشد داشته است.

بنابر این گزارش؛ سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع و ۲۰ شهرستان پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود .

این استان دارای ۲۰ شهرستان و حدود ۹ هزار روستا و آبادی است که ۶ هزار و ۵۰۰ روستای آن دارای سکنه هستند.

تعداد بازدید : ۹۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید