دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۸۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

افزایش صادرات کالا از بازارچه های مرزی استان

مدیر بازارچه های مرزی استان گفت با مجموعه اقدامات به عمل آمده؛ میزان صادرات کالا از بازارچه های مرزی استان با رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشته است.

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۳۸

مبین علی میر مدیر بازارچه‌های مرزی استان با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: با پیگیریهای استاندار و اقدامات انجام شده در ۱۰ ماه گذشته، صادرات از بازارچه‌های مرزی استان به رقم ۵۴۰ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۶ درصدی را نشان می دهد.

میر با بیان اینکه در همین مدت ۳۱۰ میلیون دلار کالای ترانزیت داخلی که در سایر گمرکات اظهار و از طریق بازارچه‌های مرزی صادرات شده است؛ افزود: در مجموع صادرات و ترانزیت به رقم ۸۵۰ میلیون دلار رسیده است.

وی ادامه داد پیش بینی می‌شود با حمایت از تجارت قانونمند مرزی، تا پایان سال صادرات از بازارچه‌های مرزی به رقم بی‌سابقه ١ میلیارد دلار خواهد رسید.

مبین علی میر در پایان افزود: هم اکنون در بازارچه های مرزی استان تعداد ۱۴۴ غرقه فعال است و سعی بر این داریم که بتوانیم تمامی کارگرانی که در بازارچه ها مشغول فعالیت هستند را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

تعداد بازدید : ۸۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید