دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۷۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان:

ویژگی ایران اسلامی سبقه دینی و فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در نشست شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ نقشی حیاتی در هر جامعه‌ای دارد و ویژگی ایران اسلامی نیز همین سبقه دینی و فرهنگی است.

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۲۱
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی افزود: دشمن از گذشته درصدد آسیب رساندن به این کشور است و امروز با شبیخون فرهنگی قصد دارد در این نظام و انقلاب خللی وارد کند که در این زمینه شورای فرهنگ عمومی و وزارت ارشاد نقش مهم و اساسی دارند.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان دارای اقوام مختلفی است که هرکدام آداب و رسوم خاص خود را دارند اما همه آنها برای حفظ نظام و انقلاب با یکدیگر متحد هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بحث نامگذاری روزهایی در تقویم کشور به نام این استان، پرداختن به مساله کلان و جدی سیستان و بلوچستان براساس اولویت‌ها و تدوین نقشه جامع استان و تحقق و عمل به آن، توجه به قومیت‌های استان، تلاش برای تقویت ایران اسلامی، استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های نظام، مشارکت عمومی و تلاش برای واگذاری امور به خود مردم باید مور توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: همچنین تلاش برای تشکیل شورای فرهنگی در شهرستان‌های استان و ابلاغ مصوبات و پیگیری آنها باید انجام شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محامی افزود: در موقعیت حساس کنونی نیازمند تلاش بیشتر در عرصه‌های فرهنگی هستیم و در این زمینه اهتمام مساجد در محلات و جلسات قرآنی و تاسیس مرکز پژوهشی باید مورد توجه قرار گیرد.
تعداد بازدید : ۷۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید