شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۷۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس سیستان و بلوچستان نواخته شد

همزمان با فرارسیدن ۱۲ بهمن آغاز دهه مبارک فجر، زنگ انقلاب در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه صبح امروز شنبه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (زمان ورود تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی به میهن)به صورت نمادین در مدرسه دخترانه صادقیه زاهدان نواخته شد.

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۲۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه در مراسم زنگ انقلاب در زاهدان با گرامیداشت یاد امام و شهیدان بویژه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز اظهار داشت: امام خمینی(ره) به عنوان بزرگمرد تاریخ ایران و اسلام مسیری را طی کرد و به بام قله رسید که امروز نشان دادنی است.

سید عباس صالحی بیان کرد: زندگی امام خمینی(ره) درسهای فراوانی برای ما دارد و مهمترین نکتهها نسبت به بهره برداری از وقت است که ایشان نسبت به این موضوع حساس بودند و ثانیه‌ها برایشان ارزشمند بود.

وی ادامه داد: کسانی که می‌خواستند ساعت خود را با وقت مناسب تنظیم کنند با وقت امام تنظیم می‌کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در زندگی شخصی و کاری حضرت امام خمینی(ره) وقت کمتر از طلا نبود و زمان ارزش زیادی در نزد امام داشت.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) شخصیتی متعادل در درس، تفریح و ورزش داشتند افزود: ترکیب درست وقت بین خواندن، تفریح و فراغت و توجه به سلامت بدن ترکیبی بود که امام(ره) را سلامت نگه می‌داشت.

صالحی اظهار داشت: امام خمینی(ره) با روحی دریا گونه و شجاع تنها از خدا خوف داشتند و باید تلاش کنیم مانند امام(ره) دلمان دریاوار باشد.
وی بیان کرد: زندگی فردی و اجتماعی بالا و پایینی زیادی دارد و آینده ایران به دانش‌آموزان نگاه می‌کند همان‌گونه که امام در آن دوران در جواب اینکه یارانت کجا هستند ایشان فرمودند« یاران من در گهواره‌ها هستد».

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز اظهار داشت: آینده انقلاب و کشور در دست دانش‌آموزان است و این انقلاب تحولی بزرگ در کشور به وجود آورد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی بیان کرد: در طول انقلاب با وجود فراز و نشیب‌های فراوان و توطئه‌های دشمنان به لطف خداوند، وجود رهبر معظم انقلاب و حضور پرشور مردم در تمامی صحنه‌ها روز به روز بر شوکت این کشور در منطقه افزوده شده است.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید از معلمان و شخصیت‌های فرهنگی و خانواده‌هایشان بخواهند فرازو نشیب‌ها و تاریخ این انقلاب را برایشان بازگو تا به گذشته انقلاب افتخار کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این استان اقدامات بسیار زیادی در زمینه آموزش و پرورش انجام شده است.

حمیدرضا رخشانی بیان کرد: سیلاب اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان مشخص کرد وضعیت استان چگونه است و انتظار داریم به طور خاص به این منطقه توجه شود.

وی به تفاوت‌های آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان نسبت به قبل و بعد از انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش در این خطه از ایران اسلامی در بعد از انقلاب پیشرفت‌های چشمگیری داشته که این امر از افتخارات انقلاب اسلامی است.

دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز جمعه وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و دیگر مسوولان استانی قرار گرفت.

صالحی در بدو ورود به زاهدان در گلزار شهدای این شهر حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر به زاهدان سفر کرده است. بازدید از حاشیه شهر زاهدان و دیدار با علما و روحانیون از جمله برنامه‌های دیروز صالحی در سفر به زاهدان بود.

وی امروز ضمن دیدار با شاعران کشوری و استانی در نشست شورای فرهنگ عمومی، آیین گشایش تماشاخانه نخل و آفتاب، تجلیل از هنرمندان و حضور در مراسم پایانی چهاردهمین جشنواره شعر شرکت می‌کنند.
تعداد بازدید : ۱۲۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید