شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۶۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تجدید میثاق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهدای سیستان و بلوچستان

سید عباس صالحی در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان، با شهیدان و آرمان های انقلاب اسلامی در گلزار شهدای زاهدان تجدید میثاق کرد.

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۱۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در گلزار شهدای استان گفت: در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و مدافعین حرم را گرامی می داریم.

سیدعباس صالحی گفت: امروز و فردا در سیستان و بلوچستان برنامه های مختلفی داریم و یکی از آنها اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر است که امسال به اعتبار اتفاق سیل اخیر در سیستان و بلوچستان،علاقه هنرمندان کشور بود که به نوعی جشنواره های فجر را با بحث سیل سیستان و بلوچستان مرتبط کنند و آن علاقه قلبی وهمیت ایرانی خود را عرضه دارند.

وی ادامه داد: آیین پایانی جشنواره شعر فجر و همچنین برنامه های مختلف جشنواره های فجر، سینما، موسیقی، تئاتر و مجموعه های دیگرکه به نحوی با سیستان و بلوچستان ارتباط پیدا کردند،دراین استان اجرا خواهد شد.

سید عباس صالحی خاطرنشان کرد:برنامه های مختلفی در این ایام در سیستان و بلوچستان داریم به گونه ای که هنر ایرانی ارتباط وسیع و عمیقی با مردم ایران داشته و جشنواره های فجر نیز نماد هنر ایرانی واسلامی می باشدو این را در فضای این دهه نشان خواهند داد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت:خوشبختانه در سفری که سال گذشته به سیستان و بلوچستان بود ، برنامه ای تنظیم شد با استاندار وقت و بعد ،که استاندار فعلی که با همت و پیگیری دنبال داشته ودر بحث های زیرساختی برنامه های مختلفی در آن تفاهمنامه هادیده شده که مسیر خوبی رادر حال گذراندن می باشد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی ادامه داد: در ساخت و ساز پلاتوها، گالری ها و در بحث موزه هنرهای معاصر استان و اتفاقات دیگر که درهمین سفر یکی از برنامه ها افتتاح می شود و گزارش هایی که داریم در حوزه های زیرساختی برنامه های خوبی به کمک استانداری سیستان وبلوچستان دنبال می کنیم.

صالحی افزود: همچنین در حوزه رویدادهای پیشینی که وجود داشته ،این برنامه هاتداوم و تقویت شده و برخی از رویدادهای هنری در استان به شکل تاسیسی ادامه خواهد داشت.
تعداد بازدید : ۱۰۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید