شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۶۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بیمارستان نیکان در ارایه خدمات به سیل زدگان جنوب استان مشارکت می کند

در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و اعضای هیات مدیره بیمارستان نیکان، زمینه های کمک و مشارکت بیمارستان در بازسازی مناطق سیل زده بررسی و گفتگو شد.

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با قدردانی از توجه و سفر هیات مدیره بیمارستان نیکان به منطقه، اظهار داشت : حضور اعضای هیئت مدیره بیمارستان نیکان در منطقه، مبین اراده، خیرخواهی و همت مجموعه می باشد و بسیار ارزشمند است.

موهبتی با بیان آثار و خسارت های ناشی از سیل در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سیل صدمات زیادی وارد کرد ولی اثرات مثبت ارزشمندی داشت که مهمترین آن، نزول باران رحمت و مهربانی مردم کشور به سوی سیستان و بلوچستان است.

استاندار افزود: این حادثه باعث شد مسوولان و مردم از سراسر کشور در منطقه حضور یابند و با مشاهده حقایق، ذهنیت ها نسبت به منطقه دگرگون و اصلاح شود.

وی گفت : دهه های متمادی است که به رغم فریاد مردم و مسوولان استان از واقعیت های استان و مردم منطقه، گروه های گوناگون قلم به دست، رسانه ها و هنری و فیلم سازان و... روی نکات خاص از جمله قاچاق مواد مخدر و شرارت و... تاکید و آن را در لباس محلی مردم این بخش از کشور نشان می دهند، لکن خوشبختانه در این سیل با دیدن حقایق، این سوء تفاهم ها و ذهنیت خنثی شد و هیچ چیز مانند سیل اخیر نمی توانست اینگونه اثر مثبت در اصلاح ذهنیت ها داشته باشد.

موهبتی با بیان اینکه ستاد بازسازی مناطق سیل زده تشکیل و ساماندهی شده است گفت: در زمینه ساخت زیرساخت ها، پروژه های اشتغال زا و معیشتی، مدرسه سازی و... زمینه ها فراهم است و قطعا بهره گیری از تجربه و کمک موسسه نیکان برای استان مهم و موثر است.

استاندار با اشاره به فعالیت برخی موسسات مردمی و خیرین از جمله مهر گیتی، دست یاری به دشتیاری، و دیگر سمن های فعال در منطقه، گفت: در راستای هدایت و ارایه موثر کمک های مردمی، نهادسازی کردیم و با تشکیل مجموعه هاسب( همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان) اکنون بیش از 110 خیریه و تشکل مردمی در کنار هم به مردم منطقه در زمینه های مدرسه سازی و مدرسه یاری؛ توانمندسازی و مهارت افزایی و کارآفرینی؛ سلامت و درمان؛ سرمایه گذاری کمک می کنند.

موهبتی با تاکید بر اینکه هدف ما کار و خدمات توام با فرهنگ سازی است گفت: در بخش های فرهنگی، صندوق چند منظوره حمایت از هنرمندان و فعالیت های فرهنگی و هنری و فیلم سازی و... را راه اندازی کردیم تا با ساخت آثار و کارهای هنری، واقعیت ها و زیبائی های استان نشان داده شود.

استاندار با بیان اینکه مردم استان دلباخته نظام هستند، بر رفت و آمد و گسترش پیوندهای مردم سایر نقاط کشور با منطقه تاکید کرد و گفت: مردم استان انتظار دارند مجموعه های مانند نیکان در رفت و آمد به منطقه باشند و این خود نوعی خدمت است.

وی بابیان اینکه نظر بر کار ساختارمند است، تاکید کرد: ستادبازسازی فعال است و باید هرگونه خدمات را باهماهنگی دستگاه تخصصی ارایه کنیم تا ضمن پیشگیری از کارهای غیرکارشناسی و ناهماهنگ، از حیث فنی نیز کار منطبق با شرایط و هماهنگ با ویژگی و موقعیت اجتماعی و اقتصادی و اقلیمی و ساختار فنی منطقه ارایه شود و امور به صورت شبکه ای و سازمان یافته پیش رود و از ایجاد تشکیلات و موازی کاری و اقزایش هزینه ها نیز جلوگیری شود.

استاندار با اشاره با امکان فعالیت مجموعه بیمارستانی نیکان در هر چهار زمینه زیرساخت ها، توانمندسازی و کارآفرینی، سلامت و بهداشت و درمان و نیز سرمایه گذاری و توسعه، گفت: زمینه های مورد علاقه اعلام تا بستر فعالیت تان فراهم شود.

دکتر تابش مدیر عامل موسسه نیکان نیزبا اشاره به تجارب بیمارستان نیکان در سیل لرستان گفت: در سیل لرستان علاوه بر خدمات درمانی، برخی خدمات مانند قالیشویی و کمک به سامان گرفتن زندگی سیل زدگان ورود کردیم و با خرید دستگاه های قالیشویی، توانستیم با شستن چندین هزار قالی مردم خدمت کنیم.

تابش گفت :همچنین در خدمات دهی به زایرین کربلا در مراسم اربعین، با خرید زمین در کربلا و ساخت بیمارستان و تیم پزشکی مجهز از 80 پزشک و پرستار، بزرگترین مرکز درمانی بین نجف کربلا را دایر و خدمت کردیم.

وی افزود: در این حادثه نیز با حضور در مناطق جنوب استان و بازدید از شهرها و روستاهای سیل زده و مشاهده نیازها و فوریت ها، در حال ارزیابی چگونگی ارایه خدمات موثر به مردم منطقه هستیم.

وی افزود: بیمارستان نیکان دارای 1000 تخت بیمارستانی با کادر پزشکی و درمانی و خدماتی فوق تخصص و عالی و تجهیزات مناسب است و به عنوان پایگاه سیستان و بلوچستان و هر خدماتی نیاز باشد در خدمت مردم منطقه است.

تابش گفت: ما در چادرها و بین مردم حضور پیدا کردیم تاواقعیت زندگی مردم را درک کنیم. بنابراین،علاوه بر مداوای بیماران، انجام جراحی هایی از قبیل کاشت حلزون یا لب شکری ها و شکاف کام و... در محل، آمادگی مشارکت ملموس و ساخت زیرساخت های عمومی مانند مدرسه یا درمانگاه و... داریم.

صانعی مدیر اجرایی بیمارستان نیز با اشاره به اینکه در بازدید از منطقه، فرق و فقر را درک و با مشاهده وضع مردم، تحت تاثیر قرارفته و متحول شدیم، گفت: مردم آن مناطق شایسته خدمت و توجه بیش ترند و ما تمایل داریم کاری ماندگار برای مردم منطقه انجام دهیم.

وی افزود: ما مشاهده کردیم حتی در شهر چابهار و حاشیه شهرها، افرادی در چادر و زاغه ها زندگی می کنند و باید در جهت کمک به آنان توانمندی های مان را به کار بگیریم.

صلاح درخشان عضو هیئت مدیره گفت: کمک ها اگر به سمت توانمندسازی و ایجاد خود اشتغالی و پایداری درآمد و زندگی مردم هدایت شود مناسب و موثرتر خواهد شد.

سروش از اعضای هیئت مدیره نیز گفت: تیم ما در منطقه عورکی از نزدیک شاهد جریان سیل و تخریب مزارع بوده است، در راستای اشتغال و کمک به معیشت مردم منطقه، در بیمارستان بخشی را برای معرفی و عرضه صنایع دستی مردم منطقه اختصاص داده ام و اگر هماهنگی های لازم انجام شود فعالان و حتی سلبریتی ها و... را در این راستا وارد و زمینه درآمدزایی خوبی برای مردم فراهم خواهد شد.

زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار نیز در این نشست گفت: خدمات و کمک های مختلف در جهت رفع نیازهای آنی ارایه شده است، باید از این به بعد، کمک ها هدایت شده و هدفمند، ارایه و هزینه شود.

زینی وند با اشاره به پیوند عمیق بین مردم منطقه و نظام جمهوری اسلامی گفت: تمایل ملی و ایرانیت مردم بلوچ خیلی شدید و زیاد است لکن به لحاظ تفاوت های فرهنگی، اگر توجه به بهبود شرایط منطقه نکنیم دشمنان، نفوذ می کنند و افرادی را جذب خواهند کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با اشاره به توان و ظرفیت های مجموعه بیمارستان نیکان، گفت: نیکان در بحث های توانمندسازی و پروژه های درازمدت و موثر در توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه برنامه ریزی کند.

تعداد بازدید : ۱۲۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید