شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۶۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

توربین های نیروگاه ۴۰۰ کیلوولتی تجدید پذیر زابل تا اردیبهشت سال آینده نصب می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی نشست با علی آبادی مدیر عامل مپنا، مقرر شد با توجه به فراهم شدن زیر ساخت های مورد نیاز، عملیات انتقال و نصب توربین های نیروگاه بادی خط ۴۰۰ کیلو ولت میل نادر زابل توسط شرکت مپنا آغاز شود.

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۵۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی در این نشست با بیان اهمیت این پروژه در توسعه استان گفت: در جهت رسیدن به میانگین های کشوری و کاهش فاصله شاخص های زیرساختی و اقتصادی و برخورداری مردم استان با کشور، تسریع در انجام پروژه های بزرگ ضروری است.

استاندار با اشاره به تامین و تخصیص اعتبار پروژه و نیز زمین و سایر تعهدات استان، خواستار تحقق آرزوی مردم منطقه در احداث این نیروگاه شد.

موهبتی به خسارات وارده در سیل اخیر به زیرساخت های استان، اشاره کرد و افزود: با نگاه ویژه و تلاش دولت، استان در مسیر توسعه قرار گرفته است ولی با این خسارات، بخشی از سرمایه گذاری ها از بین رفت و مستلزم تلاش و سرعت بخشی به فعالیت ها جهت جبران است.

در ادامه "پرنده مطلق" مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان ضمن ارائه گزارش پیشرفت پروژه، گفت: صددرصد اعتبار پروژه تخصیص یافته و زمین پروژه تعیین و قرارداد اجرا منعقد و جاده دسترسی اجرا شده و در مرحله رفع نقایص و تحویل نهایی است و برای نصب توربین ها، کمبود و مانعی وجود ندارد.

علی آبادی مدیر عامل مپنا نیز با بیان اینکه برای سیستان و بلوچستان نگاه ویژه و جایگاه متفاوت قائلیم گفت: از اوایل انقلاب که در استان خدمت کرده ام تاکنون، تنها چیزی که مرا خوشحال می کند خدمت به این منطقه محروم است، بنابراین هر تلاشی در جهت توسعه و اجرای طرح های منطقه لازم باشد، انجام خواهیم داد.

مدیر عامل مپنا با توجه به پیش نیازهای نصب تاسیسات نیروگاه، انجام مطالعات لازم، احداث جاده، تامین امنیت نیروگاه برای نصب تاسیسات و نگهداری منصوبات، تمهید امکانات حمل و نقل تجهیزات نیروگاه، حل مشکل زمین، انعقاد قرارداد آماده کردن محدوده طرح و اعتبار پیمان و... را شرط لازم اجرای نیروگاه و نصب توربین ها و دکل و...دانست.

علی آبادی ضمن تشکر از تلاش و توجه استاندار به توسعه زیرساخت های استان و با توجه گزارش ارایه شده از آماده بودن مقدمات و شرایط، گفت: همین امروز توربین ها به مقصد محل پروژه در زابل بارگیری و حمل می شود و نیروگاه در اردیبهشت آماده بهره برداری خواهد شد.

علی آبادی افزود: با توجه به ضرورت تست و آزمایش کارکرد توربین ها در قبال بادهای منطقه، نصب و بررسی اثرات توفان ها بر تاسیسات، توربین ها در دو فاز انجام خواهد شد.

مدیرعامل مپنا همچنین امادگی شرکت را برای احداث نیروگاه یک هزارمگاواتی در استان با هدف صادرات برق اعلام کرد و گفت: در صورت صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، علاوه بر تولید یک هزارمگاوات برق، مقدار 200 هزار متر مکعب آب شیرین از دریا تامین خواهیم کرد.

علی آبادی با توجه به اهمیت احداث نیروگاه در توسعه و درآمد زایی و اشتغال برای منطقه گفت: صدور 500 مگاوات برق، علاوه بر توسعه تعاملات بین المللی، در شکوفایی و امنیت مرزهای شرق کشور بسیار مهم است.

استاندار نیز ضمن استقبال از پیشنهاد مپنا و با توجه به زیرساخت های توسعه تجارت و صادرات و تعاملات اقتصادی بین المللی در استان، و اراده دولت به این امر، گفت: در سفر معاون اول رییس جمهور به منطقه، این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت.
تعداد بازدید : ۷۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید