دوشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۵۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

سیل سیستان و بلوچستان صحنه همدلی و مهربانی بود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیل جنوب استان صحنه همدلی و مهربانی بود و باعث شد تا زیبایی‌های این نقطه از ایران اسلامی پس از یک دوره طولانی اجحاف در حق این منطقه دیده شود.

(دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۲۵
علی زینی‌وند در پنجمین نشست شورای اطلاع‌رسانی و هماهنگی روابط‌ عمومی‌های سیستان و بلوچستان که با حضور مدیران رسانه‌ها و روابط عمومی ادارات برگزار شد، اظهار داشت: در سیل سیستان و بلوچستان رفتار فرهنگی و انسانی خود مردم زمینه‌ای برای سینماگران شد تا به این استان سفر کرده و زیبایی‌های آن را که نادیده گرفته بودند را نشان دهند.

وی از مردم، علما، دستگاه‌های دولتی و حکومتی و کسانی که در سیل جنوب سیستان و بلوچستان همکاری کردند قدردانی کرد و افزود: در مناطق سیل‌زده مهمترین اقدام تقویت روحیه مردم بویژه جوانان است که در این زمینه باید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و دیگر دستگاه‌ها همکاری کنند تا شور و نشاط در منطقه ایجاد شود.

📌 برگزاری انتخابات در فضایی کاملا سالم و بی‌طرفانه

رییس شورای اطلاع‌رسانی سیستان و بلوچستان به موضوع انتخابات نیز اشاره کرد و افزود: انتخابات در واقع یک رویداد مهم برای همه کشورهاست و در این ادوار فضای گفتمانی و رفتار جدید بر صحنه سیاسی یک کشور حاکم می‌شود.

وی بیان کرد: موضوع انتخابات با توجه به شرایط سهمگین امروز مهمتر از گذشته است و باید به یک جشن ملی تبدیل شود و در این زمان دلخوری‌ها کنار گذاشته شده و همه در کنار هم برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه تلاش کنیم.

زینی‌وند ادامه داد: باید در خلق ادبیات و کلید واژه‌ها دقت شود زیرا کشور ما بخش عمده‌ای از دوامش را از طریق ساختارهایش بدست آورده و مبدا خیلی از ساختارها در دنیا جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: برای برگزاری انتخابات پرشور در سیستان و بلوچستان باید تلاش کرد و اگر مقامی دولتی از کاندیدایی دفاع و از وظایفش عدول کرد باید مورد بازخواست قرار گیرد و حتی در رسانه‌ها معرفی و در برخی موارد از کار برکنار شود.

📌 نیروهای نظامی ثروت ملی هستند

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان به شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی نیز اشاره کرد و گفت: امروز با تلاش‌های دشمنان ملت و نسل جوان ما نسبت به حضور در منطقه دچار تردید شدند و هویت ایرانی اسلامی و رفتار نظامیان نزد جوانان دچار خدشه شد که شهادت سپهید شهید سلیمانی این موضوع را تغییر داد و به دنیا ثابت کرد نیروهای نظامی ثروت ملی هستند و در زمینه‌های سیاسی، انتخابات و دموکراسی دخالت نمی‌کنند.

وی با اشاره به حادثه هواپیمای اکراینی و شهادت جمعی از هموطنانمان نیز اظهار داشت: به عنوان افرادی که تریبون دار هستیم باید از سپاه و بسیج دفاع کنیم تا جوانان ذهنشان نسبت به این نهاد که تلاش‌های زیادی را برای حفظ نظام و انقلاب کرده خراب نشود و بهترین جا همین دهه فجر است.

زینی‌وند افزود: در مورد مسائل ایران باید عمیق صحبت کرد و عمیق‌ترین صحبت‌ها را رهبری انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان شایعه سازی هدفمند و شایعه‌پذیری رواج دارد که رسانه‌ها نباید تسلیم شایعات و موج ساختگی افکار عمومی شوند.
تعداد بازدید : ۱۸۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید