سه شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۲۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
وزیر آموزش پرورش:

لزوم اصلاح زیرساخت هاباهدف کاهش آسیب های ناشی از حوادث و بلایا / ارسال ۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان و تعداد ۵۰ کانکس برای برطرف کردن کوتاه مدت مشکلات مدارس سیل زده سیستان و بلوچستان

وزیر آموزش و پرورش گفت: باهدف برطرف شدن مشکلات سیل زده جنوب استان ،تعداد۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و تعداد۵۰ کانکس در بین مناطق و شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شده است

(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در بدو ورود به فرودگاه کنارک و درگفتگوباخبرنگاران اظهارداشت: حوادث و بلایای طبیعی،تلخ وناگوار و زندگی انسان ها را تحت الشعاع قرارمی دهدو موجب ایجادمشکلات عدیده ای برای مردم می شود،لیکن میطلبدتا با اصلاح زیرساخت ها،آسیب های ناشی از اینگونه حوادث را کاهش دهیم.

وی افزود: این حوادث گاهی مجالی برای تشخیص الویت هاو نیازهای مهم و حیاتی در بسیاری از مناطق می شودومی تواندهشداری برای توجه و دقت بیشتردر رعایت مساوات و عدالت توزیع امکانات باشد.

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت:درسیل اخیرسیستان و بلوچستان بسیاری از فضاهاواماکن آموزشی دچارآسیب شده اند،به گونه ای که ۵۶ مدرسه نیازمندتخریب و بازسازی و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد:خوشبختانه با همت، تدبیر و ورود موثر خیرین نیک اندیش تعداد۲۰ مدرسه توسط این عزیزان احداث خواهد شد و دربرنامه ای دیگر ۶ استان را بعنوان استان های معین به منظور همیاری با سیستان و بلوچستان ماموریت داده ایم.

وی از ارسال ۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و ۵۰ کانکس برای برطرف نمودن کوتاه مدت مشکلات مدارس اسیب دیده خبرداد و خاطرنشان کرد:باهدف رفع کامل این مشکلات علاوه بر اقدامات یادشده برنامه هایی میان مدت و بلندمدت نیز پیش بینی و اجرایی خواهد شد.
تعداد بازدید : ۱۱۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید