یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۲۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار در دیدار با گروه امدادی اعزامی از هلال احمر خراسان رضوی

سیل سیستان و بلوچستان همدلی مردم با هم و چسبندگی آنان را به نظام را بیشتر کرد/ هلال‌احمر نخستین گروه غیراستانی امدادرسان در سیل سیستان و بلوچستان بود/ تقدیر استاندار سیستان و بلوچستان از خدمات امدادی

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۱۵:۲۷
استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با گروه امدادی اعزامی از هلال احمر خراسان رضوی تاکید کرد:
سیل سیستان و بلوچستان همدلی مردم با هم و چسبندگی آنان را به نظام را بیشتر کرد/ هلال‌احمر نخستین گروه غیراستانی امدادرسان در سیل سیستان و بلوچستان بود/ تقدیر استاندار سیستان و بلوچستان از خدمات امدادی هلال احمر خراسان رضوی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیل اخیر در این استان، همدلی مردم با هم و چسبندگی آنان را به نظام بیشتر کرد و خدمات امدادی هلال احمر در تقویت همدلی و تسکین آلام مردم موثر بود.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان ظهر امروز در بازدید از محل استقرار گروه امدادی اعزامی هلال احمر خراسان رضوی در بخش تلنگ قصرقند این استان اظهار کرد: نخستین تیم‌های امدادی که در صحنه حادثه از غیر از استان سیستان و بلوچستان به کمک مردم سیل‌زده شتافتند هلال احمری‌ها بودند به‌خصوص تیمی که در زمان عدم دسترسی به راه‌های زمینی از هلال احمر هرمزگان همراه با بالگرد به منطقه آمدند.

وی افزود: این استان ۱۸۶ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر درگیر سیل بود که ۶۱ هزار کیلومتر مربع آن، وضعیت بحرانی داشت و خطر جدی بود و ۱۵۴۲ روستا در این منطقه آسیب دید که این تعداد بالای روستا و پراکندگی و عدم دسترسی، صعب‌العبور بودن و گستردگی مناطق، خدمت‌رسانی را سخت کرده بود.

استاندار سیستان و بلوچستان، اقدامات هلال احمر در خصوص سیل اخیر این استان را با توجه به تجربه بالا و برنامه‌ریزی، مثبت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به تجربه و برنامه‌ریزی هلال احمر در انجلم عملیات‌ها، نوع امدادرسانی و سپس توزیع اقلام امدادی عادلانه و منظم بود و ثبت و ضبط مستندات مطلوب بود که امیدواریم مردم هم کمک‌های خودشان را به نهادهای رسمی بدهند.
وی درباره وضعیت سیل‌زدگان و تخریب‌های اخیر رسانه‌های خارجی، با بیان اینکه" دیکته نانوشته بی‌غلط است" توضیح داد: با توجه به حوادث روزهای گذشته، رسانه‌های بیگانه که همیشه دنبال سوءاستفاده هستند به بزرگنمایی نقاط ضعف پرداختند که البته از دشمن جز دشمنی نباید انتظار داشت.

موهبتی تاکید کرد: در این سیل همدلی در همه شئون خودش موج می‌زند و نیروهای نظامی و انتظامی و هلال احمر و سایر دستگاه‌ها و نهادهای خدمت‌رسان در کنار هم بودند.

به گفته وی، همانگونه که همه اقشار و آحاد مردم در فضای شهادت سردار بزرگ اسلام، شهید سلیمانی برای تشییع ایشان کنار هم آمدند در این حادثه نیز همه مردم و مسئولان و نهادها کنار هم قرار گرفتند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همدلی میان مردم و نهادهای خدمت‌رسان و مسئولان ستاد مدیریت بحران در همه گروه‌ها باعث شد که در حادثه سیل سیستان و بلوچستان، شکر خدا یک نفر کشته هم نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این عدم تلفات نشان می‌دهد اقدام بزرگی صورت گرفته و دشمن از این عدم تلفات و زنده ماندن مردم ما عصبانی است.

موهبتی بیان کرد: در این سیل، حجم بارندگی در رودخانه‌های استان بیش از ۳۰ هزار مترمکعب در ثانیه بود و یک رودخانه ۱۲ هزار مکعب در ثانیه آب داشته است درحالیکه میزان آب رودخانه‌‌ها در هنگام سیل گلستان به هزار متر مکعب نرسید و این حجم از شدت آب در این سیل اخیر که آثار تخریبی آن را در گوشه و کنار می‌بینیم بی‌سابقه بوده و نشان از اقدامات انجام شده موثر است.

وی درباره نحوه جلب و جذب کمک‌های مردمی به هلال احمر یادآوری کرد: از روز اول حادثه اعلام کردیم که همه از طریق هلال احمر کمک‌های خودشان را به مردم برسانند و تلاش بر این بود که همه ما در قالب یک سازمان هستیم و بهتر است همه مردم از طریق این نهاد مردمی و سایر مراجع رسمی معرفی شده یاریگر سیل‌زدگان باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به سطوح متفاوت زندگی مردم در همه شرایط یادآوری کرد: آگاهی، دانایی، توانایی و میزان تلاش افراد متفاوت است و همه مردم مثل هم نیستند و‌ در کشور ما هم همین‌طور است پس به مصداق شعر سعدی که " بنی آدم اعضای یک پیکرند " همه باید در کنار هم و کمک‌رسان یکدیگر باشند.
تعداد بازدید : ۱۷۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید