یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۲۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار :

امدادرسانی تا برگشتن روال عادی زندگی مردم باید ادامه یابد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امداد‌رسانی باید ادامه پیدا کند چرا که روال عادی زندگی مردم به مخاطره افتاده و تا روند عادی زندگی مردم شروع نشود امدادرسانی ادامه خواهد داشت .

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۱۵:۲۱

به گزارش روابط عمومی استانداری احمد علی موهبتی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته به مناطق آسیب دیده اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته به روستاهایی که در معرض سیل قرار گرفتند و راه دسترسی ندارند کافی نیست چرا که امدادرسانی به وسیله هلیکوپتر محدود است و توزیع آن هم به سختی صورت می گیرد .

موهبتی افزود: تصمیم بر این شده که با استفاده از تراکتور و ماشین آلات سنگین به روستاهایی که امکان دسترسی با وسایل سنگین و تراکتور وجود دارد کمک رسانی گردد که این اقدام در کمک رسانی به این روستاها موثر خواهد بود.
وی همچنین افزود: امداد رسانی به روستاهای آسیب دیده باید ادامه یابد اما آنچه که مهم و ضروری است ترمیم زیرساخت‌ها و ترمیم راههای دسترسی است .

استاندار حفظ جان انسان ها را اولویت اول در حوادث غیر مترقبه عنوان کرد و گفت : در سیل اخیر علی‌رغم گستردگی آسیب ها و حجم بالای سیلاب به همت مردم و با برنامه‌ریزی مسئولین جان انسانی به مخاطره نیفتاد و این موضوع بسیار ارزشمند است .‌

وی از فرمانداران ، بخشداران و مجموعه شوراها و دهیاران ، مردم شهرستان های درگیر در سیل و همچنین سازمانهای امداد و نجات همچون هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی ،سپاه و ارتش و نهادهایی همچون بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام و تمامی سمن ها و تشکل های خیریه و همچنین شهرداری های استان های مختلف کشور از جمله شهرداری تهران ،اصفهان ، یزد و مشهد قدردانی و تشکر نمود .

موهبتی اظهار داشت : در ادامه نیز فعالیت های حوزه امدادرسانی با هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان ها و فرمانداری و هلال احمر صورت گیرد تا از تجمع و خلاء در امدادرسانی جلوگیری گردد.

تعداد بازدید : ۳۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید