جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۱۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

راه ارتباطی ۳۳ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان بسته است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی ۳۳ روستای سیل‌زده جنوب این استان با توجه به شدت بارندگی‌ها و سیلاب همچنان بسته است و امداد رسانی بوسیله بالگرد و قایق انجام می‌شود.

(جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۳۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شد که با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری و امدادی بیشتر آنها ترمیم و بازگشایی شد و تنها راه ۳۳ روستا بسته است.

وی افزود: در سیلاب اخیر حدود سه هزار میلیارد تومان خسارت به بخش‌های زیربنایی، کشاورزی، برق، شیلات و آموزشی سیستان و بلوچستان وارد شد و همچنان با توجه به شدت سیلاب برآوردها در حال انجام است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس برآورد اولیه سیل ۷۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بخش راه‌ها، ۲۳ میلیارد تومان به شبکه برق رسانی و ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شبکه آبرسانی استان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: همچنین در سیلاب اخیر بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان متحمل ۶۴۰ میلیارد تومان، مسکن ۸۲۰ میلیارد تومان، ارتباطات یک میلیارد تومان، عشایری ۲۴ میلیارد تومان و مراکز بهداشتی درمانی ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دچار خسارت شدند.

موهبتی تصریح کرد: ۱۰۸ میلیارد تومان به مراکز آموزشی، ۱۸ میلیارد تومان بخش منابع طبیعی، ۳۳۲ میلیارد تومان زیرساخت‌های شهری و ۱۱۳ میلیارد تومان به بخش شیلات خسارت وارد شده است.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار از مجموع ۸۷۸ روستای سیستان و بلوچستان که دچار قطعی برق شده بودند تاکنون برق بیش از ۸۷۰ روستا وصل شده و تنها هفت روستا بی برق هستند.
تعداد بازدید : ۱۷۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید