جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۰۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست استاندار سیستان و بلوچستان با مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون

نشست استاندار سیستان و بلوچستان با یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران این وزارتخانه در محل فرمانداری چابهار برگزارشد.

(جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۲۲
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی استاندار طی این نشست رسیدگی به امور مربوط به سیل جنوب استان و ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: نیاز های بیمه‌ای استان به سرعت بایستی تامین شود.

موهبتی با اشاره به آسیب دیدگی و یا تخریب تعدادی از کارگاه های تحت پوشش بیمه خواستار تخصیص اعتبار و مساعدت جهت پرداخت بدهی کارگاه‌های آسیب دیده شد.

وی حمایت بیمه‌ای از کارگرانی که به واسطه این سیلاب بیکار شده‌اند را ضروری دانست و بر استفاده از ظرفیت بیمه عشایری در راستای ارائه کمک‌های حمایتی تاکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر ضرورت حضور مستمر و اقدامات حمایتی از مردم، خاطرنشان کرد: مردم ما صبور، فهیم و در عین حال قدرشناس هستند لذا ارائه خدمات بدون اعمال هرگونه تبعیض، ضمن رضایت مندی مردم مانع از ایجاد شرایط برای سوء استفاده دشمنان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان بیان داشت: در سیلاب اخیر تمامی سازمان های دولتی و غیر دولتی، نهادهای حمایتی، مسئولان عالی رتبه کشوری از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی، چند تن از وزرا و نیروهای مسلح در کنار ما بودند و این حضور روند امدادرسانی را شتاب بخشید.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: پیام تسکین‌دهنده مقام معظم رهبری باعث شد توجه همه سطوح کشور به سیستان و بلوچستان معطوف شود و وظیفه ما را در بحث مدیریت سیلاب و امدادرسانی به مردم دوچندان نمود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خاطرنشان کرد: به منظور نظم دهی اقدامات، ستاد ویژه مدیریت بحران استان با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در فرمانداری شهرستان چابهار تشکیل شد تا با توجه به آمار و اطلاعات موجود از خسارات و آسیب‌های وارده، اقدامات لازم انجام شود.

موهبتی ادامه داد: امیدواریم فعالیت همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها با محوریت ستاد مدیریت بحران استان هدفگذاری شود تا ضمن پرهیز از اقدامات بخشی و مستقل خدمات بهتر و کاملتری به مردم ارائه گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تامین اقلام خانگی مورد نیاز مردم را ضروری عنوان کرد و افزود: عزتمندی مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است.

🔹مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون نیز در این نشست گفت: حسب دستور و تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لحظات اولیه وقوع سیل در‌ سیستان وبلوچستان تمام امکانات زیر مجموعه‌ وزارتخانه در اختیار تأمین نیازهای هموطنان سیل زده قرار گرفته و تا رفع نیازها، کمک رسانی ادامه می‌یابد.

🔹یاوری بیان کرد: تمامی کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که در اثر سیل، بنگاه‌های اقتصادی و کارگاه‌های آنها آسیب دیده، تا بازسازی و رفع مشکل و بازگشایی کارگاه برای دریافت مقرری بیمه‌بیکاری، نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر این حادثه بیکار شده اند، با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
تعداد بازدید : ۱۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید