جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۹۰۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
وزیر نیرو:

برق مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان بزودی وصل می‌شود

وزیرنیرو گفت: برق روستاهای مناطق سیلزده سیستان وبلوچستان بویژه شهرستانهای چابهار و کنارک بزودی وصل می‌شود تا بخشی ازمشکلات مردم این مناطق برطرف شود.

(جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۱۰
رضا اردکانیان در شورای اداری سیستان و بلوچستان که با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در چابهار برگزار شد اظهار داشت: برق برخی روستاهای دچار سیل در جنوب سیستان و بلوچستان را قطع کردیم تا مردم در اثر سیل و بارندگی دچار برق گرفتگی نشوند.

وی افزود: سیل امسال سیستان و بلوچستان از مهر تاکنون بیش‌از ۴۵ برابر سال قبل بوده و خسارت‌های زیادی داشته که نیاز است براساس کار کارشناسی برای چنین مواردی آماده باشیم.

وزیر نیرو گفت: پذیرش شرایط خشکسالی و سیل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و همیشه باید در هر ۲ شرایط برنامه‌ریزی کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه در سیل چابهار شاهد تلفات انسانی نبودیم اما نیاز است تا برای کاهش خسارت به زیرساخت‌ها برنامه‌ریزی شود تا مشکلات ایجاد شده به حداقل برسد.

اردکانیان اظهار داشت: امروز کلنگ زنی و تکمیل پروژه‌های آبرسانی به مردم روستایی شهرستان چابهار را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون هشت میلیون نفر از روستاییان کشور از نعمت آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند شدند.

وزیر نیرو افزود: همچنین ۱۰ هزار و ۶۰۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی متصل شده و ۲ هزار و ۵۰۰ روستا تا پایان دولت نیز از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: سطح خدمات دولت‌ها در چهار دهه بی‌نظیر بوده و در سیستان وبلوچستان هم‌اینک ۱۱ درصد اعتبارات آبرسانی کشور در این استان هزینه شده است.
تعداد بازدید : ۶۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید