سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۸۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

نجات ۱۲۰۰ نفر از مردم گرفتار در سیلاب توسط نیروهای امدادی

مدیرکل مدیریت بحران استان گفت :به دنبال بارش های سنگین و فوق سنگین در سطح استان ۱۲۰۰ نفر از مردم گرفتار در سیلاب امدادرسانی شدند .

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۰۵
به گزارش روابط عمومی استانداری عباسعلی ارجمندی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گفت : به دنبال سامانه‌بارشی قوی که فعالیت خود را از روز جمعه مورخ ۲۰ دی ماه در سطح استان شروع نموده بارش های سنگین و فوق سنگین را در سطح استان شاهد بودیم که بیشترین بارندگی ها از مناطق مرکزی و جنوبی استان گزارش شده است .

ارجمندی در مورد خسارات وارد آمده بر اثر این بارندگی‌ها گفت: بارندگی ها در برخی از نقاط بالای ۲۰۰ میلی‌متر گزارش شده که این بارش ها در شهرستان زاهدان ۶۰ میلیمتر،میرجاوه ۴۳ ،سراوان ۷۰ ،سیب سوران ۷۰ ،مهرستان ۵۴ ، راسک ۱۰۷ ،چابهار ۷۴ ، کنارک ۱۲۶، بنت ۱۱۵، قصرقند ۸۰، ایرانشهر ۵۷ ، بزمان ۱۲۷ ،دلگان ۱۱۷، خاش ۷۲ ،زابل ۱۳ و زهک ۲۲ میلی متر گزارش شده است .

ارجمندی گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد خسارات اطلاعیه و اخطاریه های جوی و هشدارهای لازم طی روزهای اخیر به مراجع ذیربط و عموم مردم به خصوص به دهیاران داده شده و ستادهای مدیریت بحران استان و شهرستان ها تشکیل و به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم می باشند.

وی از تشکیل ۴۵۰ تیم عملیاتی خبر داد و گفت :از دیگر اقدامات برای کاهش میزان آسیب های احتمالی تشکیل ۴۵۰ تیم عملیاتی در مناطق مختلف استان است و همچنین ۵ گروه مهندسی و ۶۵ خودروی تاکتیکی سپاه در منطقه حضور دارند .

وی همچنین گفت: ۶۵ گروه جهادی در قالب ۳ هزار و ۵۰۰ نفر برای امدادرسانی و کمک به مردم سیل زده اعزام شدند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان از راه اندازی و تجهیز سه اردوگاه اسکان اضطراری در فنوج ،قصرقند و کنارک و اسکان حدود ۲۸۵ خانوار و استفاده از امداد هوایی توسط سه بالگرد و ۳۳ فروند قایق در مناطق که جاده های دسترسی مسدود هستند خبر داد .

گفتنی است هزار بسته غذایی در بین خسارت دیدگان ناشی از سیل توسط سپاه در حال توزیع می باشد.
تعداد بازدید : ۲۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید