سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۸۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

کمک به سیلزدگان سیستان و بلوچستان عزم و اراده ملی را می‌طلبد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کمک به سیلزدگان این استان به ویژه چابهار، کنارک و نیکشهر عزم و اراده ملی و حضور سازمان های غیردولتی مردم نهاد و خیران کشوری را طلب می‌کند.

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۵۳
احمدعلی موهبتی در بازدید از مناطق سیل زده دشتیاری چابهار اظهار داشت: سیلاب ناشی از بارش های بی سابقه و حجم بالای آب و سرریز شدن ۲ سد زیردان و پیشین در چابهار خسارت‌های زیادی وارد کرده است،

وی افزود: آب به واحدهای مسکونی مردم نفوذ کرده و به زیرساخت های راه، آب، برق، تلفن و اراضی کشاورزی خسارت جدی وارد کرده است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تمامی ظرفیت های استان برای کمک رسانی به مردم سیلزده بسیج شده و مسوولان در کنار مردم به خدمات رسانی مشغول هستند.

وی گفت: با تمام توان مسوولان چابهار به مردم سیلزده امدادرسانی می کنند که جا دارد از تلاش ها و زحمات آنها تشکر و قدردانی شود.

موهبتی ادامه داد: برای پیگیری مسائل و مشکلات مردم سیل زده شخصا به این مناطق سفر کرده ام و اعلام می کنم شرایط موجود به مسوولان کشوری نیز گزارش شده تا در حد ملی به این منطقه توجه شود و مسائل و مشکلات و خسارت های دقیق و کارشناسی و میزان آنها متعاقبا به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: قشرهای مختلف مردم، مسوولان، خیران محلی، استانی و کشوری کمک های نقدی و جنسی خود را به فرمانداری چابهار و یا هلال احمر این شهرستان تحویل دهند و از توزیع و یا حضور در محل و روستاهای چابهار خودداری کنند تا کمک‌ها به صورت کارشناسی به دست افراد خسارت دیده و نیازمند برسد.

استاندار سیستان وبلوچستان در تماس تلفنی با رییس سازمان مدیریت بحران کشور وضعیت مناطق سیل زده چابهار و مناطق مختلف استان را گزارش کرد و خواستار کمک و مساعدت بیشتر دولت برای خدمات رسانی به مردم سیلزده و ارسال بالگرد برای نجات جان مردم و ارسال کمک ها به روستاهای مختلف شد.
تعداد بازدید : ۳۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید