دوشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۵۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
مدیرکل مدیریت بحران استانداری:

در حوزه مدیریت بحران ، مدیران ریسک‌پذیر و ریسک محور باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خطاب به اعضای ستاد مدیریت بحران استان گفت:اعضای ستاد مدیریت بحران استان در حوزه مدیریت بحران ریسک‌پذیر و ریسک محور باشند چرا که در شرایط خاص تصمیمی کوچک و به موقع می تواند اثراتی بزرگ را به دنبال داشته باشد.

(دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸) ۰۷:۴۳
به گزارش روابط عمومی استانداری عباسعلی ارجمندی در جلسه شورای مدیریت بحران استان ، خطاب به اعضای ستاد مدیریت بحران استان گفت: اگر تصمیم گیری درست و به موقع باشد می‌تواند بازخورد و اثرات مهمی را به دنبال داشته باشد و از آزار افکار عمومی جلوگیری نماید .

وی ادامه داد: مسئولین در شرایط خاص در حوزه مسئولیت خود اگر باید کاری انجام دهند منتظر مصوبه نباشند و این را مانعی برای اقدام و عمل قرار ندهند .

وی با تاکید بر پیشگیری افزود: باید از تجربیات گذشته برای پیشگیری از بروز موارد ناخواسته در موارد بحرانی استفاده شود و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که در حوزه زیرساخت ها موضوع پیشگیری مدنظر قرار گیرد .

ارجمندی با بیان اینکه مدیران باید پاسخگو، اهل عمل و میدانی باشند، افزود:هر جا که مدیران در میدان بوده‌اند منجر به کمترین آسیب‌ها شده و کمترین انتقادها از سوی مردم وارد شده است .

مدیرکل مدیریت بحران بر هم افزایی دستگاه‌های عضو ستاد بحران تاکید کرد و گفت: هیچ امری نباید به دلیل کمبود امکانات و اعتبار معطل بماند چراکه با هم‌افزایی و همفکری، حضور در صحنه و تجمیع امکانات، کمبودی وجود نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: مردم کوتاهی را از هیچ دستگاه اجرایی نمی پذیرند و در این استان مسئولین باید بیشتر از شرح وظیفه در خدمت مردم باشند .

وی گفت: آموزش و پرورش در شرایط بحرانی با توجه به شناخت زیرساخت‌های مجموعه های آموزشی نسبت به تعطیلی مدارس در مناطق مختلف تصمیم گیری کند و این تعطیلی باید در ساعات مناسبی به اطلاع عموم رسانده شود تا از سرگردانی و بلاتکلیفی والدین و دانش‌آموزان جلوگیری شود.

گفتنی است بر اساس اخطاریه جوی مورخ ۹۸/۱۰/۱۴ اداره کل هواشناسی فعالیت سامانه بارشی از امشب در استان آغاز خواهد شد و مناطق شمالی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

شایان ذکر است اوج فعالیت این سامانه از عصر روز یکشنبه تا صبح روز دوشنبه خواهد بود و از روز دوشنبه جنوب استان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت که منجر به بارندگیهای قابل توجهی بخصوص در نیمه شمالی استان خواهد شد .
تعداد بازدید : ۲۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید