پنج شنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۴۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست سه روزه مرزی ایران و پاکستان در کویته گشایش یافت

بیست و سومین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضور وزیر امور داخلی ایالت بلوچستان پاکستان در شهر «کویته» مرکز این ایالت آغاز به کار کرد.

(پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۱۳
سرپرستی هیات ایرانی شرکت کننده در بیست و سومین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی را «محمد هادی مرعشی» معاون امنیتی انتظامی سیستان و بلوچستان و هیات پاکستانی را «فضیل اصغر» دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان بر عهده دارند.

نشست سه روزه مرزی ایران و پاکستان پس از سخنان «میر ضیاء الله لانگو» وزیر امور داخلی ایالت بلوچستان پاکستان در نشست افتتاحیه و خیرمقدم به حضور هیات بلندپایه ایرانی آغاز شد.

«محمد رفیعی» سرکنسول ایران در کویته پاکستان روز گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این اجلاس مسائل مختلف مرزی و هماهنگی های لازم درخصوص مبارزه با تروریسم، اشرار، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، تردد غیرمجاز، مشکلات و مسائل مربوطه به مرز دو کشور بررسی و هماهنگی ها و تصمیمات مقتضی انجام می پذیرد.

وی افزود: در پایان اجلاس کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان هیات های دو کشور توافقات منعقده را تحت توافقنامه بیست و سومین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان به امضا خواهند رساند.

قابل ذکر است که اجلاس بیستم کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان در بندر چابهار برگزار شده و بیست و یکمین اجلاس آن نیز به میزبانی بندر گوادر در پاکستان برگزار شده بود. زاهدان نیز سال گذشته میزبان دور قبلی نشست کمیسیون مشترک مرزی بود.

استان سیستان و بلوچستان به واسطه قرار داشتن در موقعیت خاص جغرافیایی شرایط ویژه ای از نظر نقش آفرینی در مبادلات منطقه ای و فرامنطقه ای برای ایران و کشورهای منطقه نظیر پاکستان و افغانستان به وجود آورده است.

طول مرزهای خاکی پاکستان با سیستان و بلوچستان ۹۲۱ کیلومتر که مجموع کل مرزهای مشترک ایران و پاکستان را تشکیل می دهد.
تعداد بازدید : ۲۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید