پنج شنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۴۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
سفیر تاجیکستان در ایران:

تاجیکستان علاقه‌مند به استفاده از ظرفیت‌های بندرچابهار است

سفیر تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: ظرفیت‌ها، توانمندی‌های و موقعیت جغرافیایی بندر چابهار سبب علاقه‌مندی تاجیکستان برای استفاده از این بندر شده است.

(پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۱۰
نظام‌الدین زاهدی در سفر به زاهدان و دیدار با معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ایران و تاجیکستان مشترکات زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگ و ادبیات دارند که متاسفانه به وجود آمدن برخی مسائل چند سالی روابط این ۲ کشور را کمرنگ کرد اما امسال سال خوبی بود و مجددا این تعامل شکل گرفت.

وی گفت: هر ۲ کشور اراده سیاسی خود را برای تقویت روابط ابراز داشتند و امسال یک کمیسیون مشترک برای تقویت ارتباطات و مراودات در تهران تشکیل شد و چند روز پیش نیز نمایشگاهی از کالاهای ایرانی با محوریت استان خراسان رضوی در کشور ما برگزار شد که این مسائل نشان دهنده نیاز برای تلاش بیشتر در زمینه تقویت روابط در تمامی سطوح است.

سفیر تاجیکستان با بیان اینکه سفر به سیستان و بلوچستان سرزمین یعقوب لیث صفاری افتخار و موجب خرسندی است، افزود: مسائل و مراودات تجاری زیادی بین تاجیکستان سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید کوشش کنیم با تقویت روابط از امکانات و ظرفیت‌های این استان استفاده کنیم.

وی افزود: مناطق جغرافیایی سیستان و بلوچستان برای رشد و توسعه کالاهای تاجیکستان مساعد است و ما نیز علاقه‌مند به استفاده از ظرفیت‌های این استان بویژه بندر چابهار هستیم.

زاهدی با اشاره به اینکه در زمینه گردشگری نیز باید با تلاش و همکاری‌های مشترک اقداماتی صورت گیرد، بیان کرد: تاجیکستان مناطق گردشگری زیادی دارد که امیدواریم به یکی از مقاصد گردشگری برای مردم ایران تبدیل شود.

وی گفت: در مسائل فرهنگی نیز با توجه به مشترکات ۲ کشور می‌توان برنامه‌های خوبی تدوین کرد.

سفیر تاجیکستان در تهران افزود: به دلیل در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان و داشتن حق رای شهروندان این کشور ساکن در کشورهای دیگر، نیازمند همکاری جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه آمار شهروندان تاجیکستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سفیر تاجیکستان اظهار داشت: بعضی مسائل مانع رشد همکاری این کشور با ایران است که امیدواریم هرچه‌ سریعتر رفع شوند.
تعداد بازدید : ۱۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید