چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۰۷:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۴۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

برانگیختن مسوولیت جمعی در همکاری برای ریشه کنی مواد مخدر مهم‌ترین دستاورد سفر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به استان بوده است

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، از سفر دکتر مومنی و هیات همراه به استان قدردانی کرد و برانگیختن مسوولیت جمعی در همکاری برای ریشه کنی مواد مخدر را مهم‌ترین دستاورد سفر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به استان بیان کرد.

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۰۷:۲۵
به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی‌موهبتی در این دیدار گفت: سفر دبیرکل و مدیران ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به استان ثمرات و دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی به همراه داشت.

وی با اشاره به برنامه بازدیدها و دیدارهای سفر، گفت: سخنان، دیدگاه‌ها و‌مطالب مطرح شده در سفر و جلسات، امید آفرین بود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد سیستان و بلوچستان ادامه داد: موضع صریح و روشن روحانیت اهل سنت پیرامون تقبیح مواد مخدر، در کاهش قاچاق، خرید و‌فروش و مصرف مواد مخدر بسیار موثر بوده است.

موهبتی با اشاره به پخش برنامه های سفر از رسانه های سراسری، گفت: سفر در اصلاح نگرش ها نسبت به معضل مواد مخدر در افکار عمومی و نگاه مسوولان کشور به استان، بازتاب بسیار مثبتی داشت و دستاوردها و برکات دیگر نیز در سایر بخش ها برای استان به همراه داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دستاورد سفر، برانگیختن جنب و جوش و توجه ویژه مدیران در مبارزه با مواد مخدر و برانگیختن مسوولیت جمعی در همکاری برای ریشه کنی مواد مخدر در استان شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان موافقت با احداث کارخانه تولید متادون را از برکات مهم این سفر برشمرد و گفت: اجرای این طرح و آثار و نتایج آن از ابعاد اجتماعی و اقتصادی جزو باقیات صالحات برای دست اندرکاران آن خواهد بود.

موهبتی با اشاره به اهتمام و پی گیری فرمانداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان برای پیشبرد سیاست های مبارزه با مواد مخدر؛ اظهار داشت: خوشبختانه این موضوع باعث توجه معاونت اجتماعی وزارت کشور و تخصیص اعتبار قابل توجه به فرمانداری‌ها در جهت آموزش، مقابله با ناهنجاری ها و کمک به آسیب دیده ها شد و در واقع زمینه همکاری و هم‌افزایی بخش های مختلف در استان شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری نیز با قدردانی و تشکر از استاندار سیستان و بلوچستان، این سفر را بسیار پربار و برنامه های سفر را ارزشمند و اثربخش توصیف کرد و گفت: دلیل اصلی این دستاوردها، همت و تلاش تیم مدیریتی استان است.

سردار مومنی خطاب به استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: اینکه برنامه‌های سفر بسیار مورد توجه رسانه ملی و شبکه های سراسری قرار گرفت و بارها پخش شد و خیلی خوب و موثر هم بود، حاصل تلاش و مدیریت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در برنامه ریزی مناسب، پربار و بهره وری مطلوب از این فرصت سفر بود و در ایجاد همدلی بین بخش های مختلف استان نیز بسیار ارزشمند بود.

وی با اشاره به تصویر خوب از استان درذهن مسوولان، گفت: از حیث فعالیت‌های حوزه ماموریت ستاد، سیستان و بلوچستان نمونه است، و در بیان استان های فعال، استان شما را مثال می زنیم.

دکتر مومنی با اشاره به تلاش های استاندار، گفت در گزارش سفر برای استحضار رییس جمهور، ستاد ضمن قدردانی، زحمات و تلاش های جنابعالی و دست اندرکاران استان را شایسته تشکر و تقدیر ویژه اعلام کرده است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن اعلام آمادگی هرگونه همکاری لازم، بر پیگیری احداث کارخانه تولید متادون با سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید کرد.

در این دیدار توافق شد مبلغ 34 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای احداث پاسگاه انتظامی -مرزبانی استقلال به تناسب یک سوم از سوی ناجا، استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین و اقدام گردد.
تعداد بازدید : ۲۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید