سه شنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۳۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پیام استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت آغاز شصت و چهارمین جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم، فیلمنامه و عکس “آسوریک”

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان همزمان با آغاز شصت و چهارمین جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم، فیلمنامه و عکس “آسوریک” با صدور پیامی از برنامه‌ریزان، برگزار کنندگان و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره خواست، اصیل‌ترین جلوه‌های فرهنگ و هنر و تمدن این سامان را به نمایش بگذارند و چهره‌ی زیبا و‌ واقعی استان را معرفی کنند.

(سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸) ۰۷:۴۴
در این پیام آمده است:

به نام خدا
سرزمین اساطیری سیستان و بلوچستان با تمدنی چندین هزار ساله، میراث دار فرهنگ و هنر جهانیان است.

استانی با غنای فرهنگی کهن؛ مردمانی دریا دل، صبور و مهربان و سرزمینی مملو از زیبایی‌های بی نظیر و جاذبه‌های بی بدیل و البته آزرده خاطر از جور اوصاف ناخوشایندی که سالها، نسبت ناروا داده‌اند.

اینک پس از گذشت ۲۰ سال؛ برگزاری شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای فیلم سینمای جوانان “آسوریک” مبارک‌فرصتی است تا اصیل‌ترین جلوه‌های فرهنگ و هنر و تمدن این سامان از دریچه نگاه هنرمندانِ فیلمساز و عکاسان و فیلمنامه نویسان برخاطر مردمان متجلی گردد.

اینجانب ضمن تشکر از همه برنامه‌ریزان و برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی و هنری بزرگ، امیدوارم از این رهگذر برای زدودن غبار خشونت که سال‌ها با بی‌مهری بر رخساره استان خودنمایی میکند، گام‌های موثر برداشته شود.

آنچه که از همه‌ی هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره انتظار می‌رود؛ به تصویر کشیدن واقعیات این سرزمین است که جز خوبی و مهربانی؛ وفاداری و مهمان‌نوازی؛ صفا و سادگی؛, رادی و رادمردی؛ قناعت و صبوری؛ اصالت و دلدادگی به میهن، چیز دیگری در آن به چشم نمی خورد.

احمدعلی موهبتی
استاندار سیستان و بلوچستان
تعداد بازدید : ۱۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید