جمعه / ۶ دی ۱۳۹۸ / ۰۶:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۲۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بازدید معاون عمرانی استاندار از مجتمع آبرسانی ۲۶۱ روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب چابهار

(جمعه ۶ دی ۱۳۹۸) ۰۶:۵۳

بیجار: دسترسی به آب شرب از شاخص های مهم توسعه است.

منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در بازدید از پروژه‌های آب‌رسانی شهرستان چابهار گفت: با توجه به گستردگی حوزه سرزمینی استان، متاسفانه شاخص‌های بهره‌مندی از آب در روستاهای سیستان و بلوچستان مناسب نبوده که در سال‌های اخیر تلاش شده برای رفع این محرومیت پروژه‌های بزرگی اجرایی شود. یکی از پروژه‌های مهم در دست اجرا، طرح 261 روستایی مجتمع تلنگ پلان و پیرسهراب است که در حال حاضر 185 روستای آن شبکه‌گذاری و مردم روستا از آب بهداشتی بهره‌مند شده‌اند.


وی افزود: امید است طی ماه‌های آتی و پیش از پایان سال با راه اندازی تصفیه‌خانه جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر از مردم روستا از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شده و در افق طرح که 261 روستاست در کمتر از یک سال آینده کل فرایند پروژه تکمیل گردد.

بیجار گفت: با اجرا و بهره مندی از این پروژه شاخص بهره‌مندی شهرستان چابهار از 21 درصد به 37 درصد ارتقا یافته و شاخص استان نیز 7 درصد افزایش یابد تا گامی مهم برای رسیدن به میانگین کشوری برداشته شود.

هم‌چنین رییس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفا روستایی سیستان و بلوچستان گفت:
در حال حاضر 18 مجتمع آبرسانی در سطح استان در حال اجرا بوده و 7350 کیلومتر از عملیات لوله‌گذاری آن انجام شده است.
وی در خصوص مجتمع 261 روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب گفت: این پروژه با بالغ بر 900 کیلومتر عملیات اجرایی، یکی از بزرگترین مجتمع‌های سطح کشور بوده که در حال حاضر 603 کیلومتر آن اجرایی شده است.

ریکی افزود: در آینده ای نزدیک با تکمیل پروژه تصفیه‌خانه‌ که بیش از 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 185 روستا با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند شده‌اند که با اتمام پروژه این تعداد به 261 روستا افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل آبفا روستایی سیستان و بلوچستان گفت: برای عملیات تکمیلی کل طرح 3 قرارداد با ارزش بیش از 37 میلیارد تومان منعقد شده طی روزهای آتی اجرایی خواهند شد. هم‌چنین مطالعات 26 مجتمع جدید آغاز شده و فرآیند مطالعاتی 11 مجتمع آن تکمیل و به دفتر مطالعات و بررسی اقتصاد آبفا کشور ارسال شده است و پس از تکمیل 15 مجتمع باقیمانده یک سند مطالعاتی جامع برای استان تدوین خواهد شد.

تعداد بازدید : ۲۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید