پنج شنبه / ۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۲۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

گردشگری به تنهایی با همه ی بخش‌های اقتصادی می‌تواند رقابت کند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در صورتی که گردشگری به نقطه مطلوب خود برسد به تنهایی می تواند به همه‌ی بخش‌های اقتصادی تنه بزند و رقابت کند.

(پنج شنبه ۵ دی ۱۳۹۸) ۱۶:۵۲
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در نشست با فعالان گردشگری استان؛ با ذکر این مطلب که سیستان و بلوچستان دارای جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی و تاریخی و فرهنگی است، به فعالان و مدیران حوزه گردشگری استان گفت: فعالان بخش گردشگری برای توسعه و رونق گردشگری باید به این باور برسند که گردشگری یک کار اقتصادی است و باید در این راه هدفگذاری شود.

وی ادامه داد: فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی برای موفقیت بیشتر لازم است یک برنامه مدون و زمانبندی شده داشته باشند تا بتوانند در یک بازه زمانی مشخص شده برای رسیدن به نقطه مطلوب، فعالیت نمایند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: بودجه گردشگری در استان نسبت به سال گذشته ۵۰درصد رشد داشته است و‌در سال آینده تلاش می کنیم این میزان افزایش یابد اما این بودجه فقط می تواند تا حدودی در رفع مشکلات گردشگری موثر باشد و تاسیسات گردشگری باید همه تلاششان را برای درآمدزایی متمرکز کنند.

موهبتی بیان داشت: متاسفانه سرمایه‌ها و درآمدهای مردم استان در داخل استان سرمایه‌گذاری نمی شود و به خارج از استان منتقل می شود درحالی که اگر این سرمایه‌ها در داخل استان سرمایه‌گذاری شود، رونق کسب و کار، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه را بدنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان باید برای توسعه گردشگری استان با هماهنگی و نظارت کامل و برنامه ریزی صحیح، دستگاههای اجرایی را هماهنگ و همسو نماید.

استاندار تصریح کرد: در روابط اقتصادی نیاز به رابطه برد برد است و باید به گونه‌ای عمل شود که همه اقشار از توسعه اقتصادی گردشگری سود ببرند.

وی توجه به اصالت طرح، رنگ و‌نقش در صنایع دستی و افزایش صادرات آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای عرضه صنایع دستی استان باید بازارهای مصرف داخلی و خارجی جستجو شود و صنایع دستی برای جلب بیشتر مشتری با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارایه شود.

استاندار؛ توجه به موضوع آموزش و توانمندسازی دهیاران و فعالان حوزه گردشگری و بوم گردی را خواستار شد.

موهبتی با بیان اینکه توجه به مشکلات گردشگران خارجی و ارایه خدمات مناسب به آنان ضروری است؛ تصریح کرد: نوع رفتارها و برقراری چگونگی ارتباط با گردشگران تاثیر بسیار زیادی در جذب و تبلیغ گردشگری دارد.

وی درآمدزایی و ارز آوری را از مباحث مهم صنعت توریسم دانست و بر توجه بیشتر به آن تاکید کرد.

در این جلسه تعدادی از مدیران و فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی استان به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

گفتنی است در این جلسه بر برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره بین المللی ساحل‌نشینان چابهار که به زودی قرار است در چابهار برگزار شود تاکید شد.
تعداد بازدید : ۲۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید