سه شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۱۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مشکلات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به طور جدی پیگیری شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هفت دستگاه مرتبط در حوزه اقتصاد مقاومتی باید مشکلات مربوط به این طرح‌ها را در هر بخش عنوان و درصدد پیگیری و حل آنها باشند.

(سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸) ۲۳:۰۳
احمدعلی موهبتی روز سه‌شنبه در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دستگاه‌هایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی نقش دارند باید همواره مطالب و اطلاعات خود را عنوان و اطلاعاتشان را مطابقت دهند.

وی ادامه داد: جداول ارائه شده از سوی دستگاه‌های عضو ستاد اقتصادی نشان از کم کاری برخی دستگاه‌ها دارد که نیاز است هر چه سریعتر برطرف شود.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در پروژه‌های مقاومتی و سایر پروژه‌های اقتصادی نیاز است بانک‌ها کمک کننده باشند.

وی اظهار داشت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سال آینده باید در حوزه دانش بنیان و در تمام بخش‌ها چون گردشگری، محیط زیست و غیره انجام شود.

موهبتی ادامه داد: ارائه آمار به تنهایی هیچ‌گاه کار آمد نبوده بلکه در کنار ارائه آمار باید تجزیه و تحلیل نیز صورت گیرد.

وی بیان کرد: در بخش پروژه‌های ملی سهم ما مطلوب نیست که نیاز است پیگیری شود.

رییس سازمان‌ مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: این چهارمین نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در سالجاری است که با دستور کار اصلی و مهم تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ برگزار شد.

مهرداد عرب اول ادامه داد: تبصره ۱۸ از محل منابع مختلف چون صندوق توسعه ملی، ردیف درآمدی هدفمندی یارانه‌ها و غیره در راستای وجوه اداره شده، کمک‌های بلاعوض و از این دست موارد در اختیار دستگاه‌های اجرایی بابت اجرای برخی پروژه‌ها قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: تاکید تبصره ۱۸ بر برنامه‌های تولید و اشتغال است و هفت دستگاه اجرایی مهم در این بخش دخالت دارند.

رییس سازمان‌ مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد استفاده بهتری می‌تواند از این تبصره داشته باشد.

وی ادامه داد: در این نشست تاکید بر آن شد سهم مناسبی از محل اعتبارات تبصره ۱۸برای پروژه‌های سطح سیستان و بلوچستان بویژه در حوزه اشتغال جذب کنیم.

مهرداد عرب اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه‌ای که به سیستان و بلوچستان وجود دارد تاکید بر آن شد تا مشکلات و موانع در حوزه تبصره ۱۸ طی لیستی تهیه تا در دیدار با رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیان و طرح موضوع شود.
تعداد بازدید : ۳۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید