سه شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۹:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۱۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندارسیستان و بلوچستان بر گسترش تعاملات اقتصادی با افغانستان

استاندار سیستان و بلوچستان بر گسترش تعاملات اقتصادی ایران با جمهوری اسلامی افغانستان تاکید کرد.

(سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸) ۱۹:۳۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی در نشست با تقیزاده خامسی معاون‌وزیر نیرو با اشاره به ظرفیت‌هایی از قبیل؛ ترانزیت و تجارت، و سرمایه‌گذاری تجار کشور افغانستان در مناطق آزاد، بنادر و شیلات ایران، همچنین صدور انرژی و ارائه خدمات زیرساختی و رفاهی از جمله برق، گاز، بهداشت و درمان، خدمات آموزشی و سایر خدمات مورد نیاز آنها در شهرهای مرزی از سوی جمهوری اسلامی ایران، گسترش تعاملات اقتصادی در استان های همجوار مرزی را موجب تثبیت روابط و موثر برای مردم هر دو کشور دانست.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت سرمایه‌گذاری ایران در پروژه های عمرانی و توسعه شهری در افغانستان گفت: باید برنامه ریزی ها در جهت تحکیم ارتباطات و توسعه همکاری های دو کشور باشد.

موهبتی با بیان اینکه در شرایط فعلی وجود آب تنها عامل موثر در ماندگاری مردم منطقه است، افزود: امروز نگاه وزارت نیرو به موضوع آب، نگاه کارشناسی است لذا باید در جهت تثبیت منابع آبی برای ماندگاری مردم در منطقه و دوام معیشت آنان برنامه ریزی کنیم.

استاندار در پایان با توجه به کمبود و ناپایداری منابع آب منطقه سیستان، بر توسعه مدل های کشاورزی نوین با آب‌بری کمتر و بهره وری بیشتر، تاکید کرد.
تعداد بازدید : ۱۸۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید