شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار:

تاثیرات کارهای فرهنگی از تاثیر اجرای زیرساختها در توسعه استان بیشتر است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: تاثیر انجام کارهای فرهنگی از اصل توسعه استان بالاتر است چرا که توسعه تنها بر محور پول و ایجاد سخت افزار ایجاد نمی‌شود و تاثیر امور فرهنگی از ایجاد راه آهن و جاده هم مهمتر است.

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۹:۰۳
به گزارش روابط عمومی استانداری علی‌زینی‌وند پیش از ظهر امروز “شنبه” در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه “آسوریک” اظهار داشت: کسانی که در رابطه با توسعه استان تلاش می‌کنند عمده دیدگاهشان توسعه سخت افزارها همچون ایجاد جاده، فرودگاه و منطقه آزاد است درصورتی که با توجه به شرایط استان انجام کار فرهنگی هم از ضرورت‌های استان است.

وی گفت: توسعه چابهار مدلی است که نشان می دهد اختصاص اعتبار به یک منطقه و ایجاد زیر ساخت لزوماً منجر به توسعه و فرهنگسازی نمی‌شود و ممکن است توسعه نامتوازن و بدون پیوست فرهنگی و اجتماعی و بدون کارشناسی به ضد توسعه تبدیل شود.

معاون استاندار ادامه داد: از دهه هفتاد که منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی و اعتبارات کلان به این منطقه سرازیر شد از همان زمان حاشیه‌نشینی و فقر در این منطقه افزایش یافته که این روند به دلیل توسعه تک بعدی و عدم توجه به پیوست اجتماعی آن است.

زینی‌وند تصریح کرد: هدف از توسعه این است که مردم منطقه به رفاه و زندگی مرفه برسند و از جانب تولید آن منطقه، کشور نیز از ظرفیت های آن منطقه بهره‌مند شوند .

وی افزود: این خلأ را رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و به ویژه سینمایی می توانند پر کند و هنرمندان در عرصه هنر و سینما به عنوان افرادی که می‌توانند به مسئولین تلنگر بزنند و حساسیت ایجاد کنند و دیدگاه ها را عمیق تر کنند نقش مهمی دارند .

گفتنی است شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان از تاریخ ۱۲ دی ماه به مدت چهار روز در شهر زاهدان با حضور استان‌های خراسان شمالی، سمنان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، تهران و سیستان و بلوچستان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.

این جشنواره با هدف حمایت از تولیدات حرفه ای و نیمه حرفه ای فیلمسازان استان های سراسر کشور ،شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز و ثبت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی برگزار می‌شود .

بنابراین گزارش جشنواره در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار خواهد شد.
تعداد بازدید : ۲۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید