شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار سیستان و بلوچستان بر تکمیل پروژه های توسعه ای شهرستان دلگان

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، مجید محبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در نشست بررسی سند توسعه شهرستان دلگان که با حضور فرماندار این شهرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات انجام شده در دلگان حکایت از روند خوب اجرای طرح ها و حرکت شتابنده به سمت توسعه دارد لذا از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم؛ با همکاری فرمانداری شهرستان زمینه تکمیل و اجرایی شدن هرچه زودتر پروژه های نیمه تمام را فراهم کنند.

مجید محبی با بیان اینکه از بین ۳۱ شهرستان پایلوت محرومیت‌زدایی در کل کشور، شهرستان دلگان در سیستان و بلوچستان انتخاب شده است، گفت: امیدواریم با اتمام این طرح‌ها این شهرستان؛ نمونه و الگویی برای سایر شهرستان های استان نیز باشد.

وی افزود: ضرورت دارد همه شهرستان های استان از حداقل امکانات اجتماعی، رفاهی، اقتصادی و فرهنگی برای زندگی بهتر مردم برخوردار باشند.

محبی گفت: در جلسه شورای اداری استان که شب گذشته با حضور تولیت محترم استان قدس رضوی برگزار شد، توافقات مثبتی در راستای محرومیت زدایی و اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغالزایی در استان انجام شد که بخشی از این پروژه ها در شهرستان دلگان اجرا خواهد شد.

محبی با تاکید بر لزوم تکمیل طرح های نیمه تمام گفت: سفر مدیران به این شهرستان و حضور میدانی در محل پروژه ها علاوه بر پیگیری بهتر زمینه ساز تکمیل و اتمام این طرحهاخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه‌های اجرایی در شهرستان دلگان به ویژه در اجرای پروژه‌های شاخص رصد و در پایان سال ارزیابی خواهند شد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم تهیه پیوست اجتماعی و فرهنگی طرحهای توسعه ای شهرستان دلگان گفت: با توجه به اینکه شهرستان دلگان پایلوت و نمونه برای دیگر شهرستان‌های استان محسوب می‌شود لذا انتظار می‌رود؛ همزمان با اجرای طرح های توسعه ای طرح های مربوط به توسعه اجتماعی به ویژه حوزه بانوان و آسیب های این بخش از جمله اشتغال زنان سرپرست خانوار، ازدواج های غیرقانونی و ثبت نشده بانوان، کودک همسری، تبعیض وخشونت علیه زنان نیز مورد توجه جدی قرار بگیرد.

فریبا برنایی بجد خاطرنشان کرد: همچنین لازم است همزمان با تکمیل طرح‌های توسعه این شهرستان، موضوع مورد تاکید در قانون ششم توسعه یعنی اختصاص ۳۰ درصد پست های مدیریتی به بانوان توانمند نیز در این شهرستان اجرایی شود.
تعداد بازدید : ۲۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید