شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با رییس بنیاد مستضعفان خواستار شتاب در اجرای پروژه های زیربنائی در دست اجرا شد

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۷
احمدعلی موهبتی با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری که سیستان و بلوچستان را گنج پنهان خواندند، گفت: باید از این فرصت و نگاه، حداکثر بهره را در جهت توسعه استان ببریم.

استاندار با اشاره به طرح های بزرگ زیرساختی در دست اجرا و سرمایه گذاری های مختلف در استان، گفت: خوشبختانه با رویکرد و توجه ویژه دولت به استان، امیدوارم بزودی شاهد هم سطح شدن شاخص های برخورداری استان با میانگین کشوری باشیم.

موهبتی با بیان زمینه های سرمایه گذاری توسعه ای استان از جمله سدها، صنایع فولاد، معادن، شبکه های آب و کشت های نوین و... خواستار حضور و سرمایه گذاری بیش تر بنیاد مستضعفان در استان شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقبال مردمی و حضور سازمان های مردم نهاد و خیرین در امر مدرسه سازی و خدمات سلامت و درمان و...در استان، گفت به منظور نهادینه کردن و ساماندهی این فعالیت، تشکل همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان از مجموع این سمن ها تشکیل و اکنون ظرفیت بسیار خوب و موثری در جهت خدمات رسانی به مردم و کمک به دولت ایجاد شده است.

موهبتی در پایان دیدار از دکتر فتاح برای سفر به استان دعوت کرد.

فتاح رییس بنیاد مستضعفان نیز در این دیدار با بیان اینکه استان همواره مورد توجه مسوولان و دولت ها بوده گفت؛ رهبر معظم انقلاب همواره عنایت ویژه به استان داشته و دارند.

رییس بنیاد با بیان توجه رییس جمهور و دولت هابه استان، پیشرفت و تغییرات در وضعیت استان را حاصل همین توجهات دانست.

دکتر فتاح با بیان به اینکه استان سیستان و بلوچستان از اولویت های ماست گفت: نیروگاه چابهار را توسعه و به سیکل ترکیبی تبدیل کردیم. سرمایه گذاری بزرگی است که بنیاد در استان در دست اقدام دارد و با اتصال خط گاز تا پایان سال آینده، امیدواریم مصرف سوخت مایع را حذف و سیکل ترکیبی را بهره برداری کنیم.

فتاح بااعلام آمادگی بنیاد برای توسعه سرمایه گذاری در استان، گفت بزودی هیات کارشناسی به مسوولیت منصوری، معاون بنیاد برای کارشناسی موضوع به استان سفر خواهد کرد.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به حوادث اخیر در پی اصلاح نرخ بنزین، گفت: باید از مردم سیستان و بلوچستان تشکر بشود که با نظام همراهی کردند و مشکلی در استان نداشتیم.

فتاح با اشاره به سخنان استاندار در خصوص خدمات دولت به استان و اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های راه آهن و بنادر و گاز رسانی و... ، گفت: باید خدمات و عنایات نظام به استان، بیان و اطلاع رسانی شود.

رییس بنیاد با تاکید بر اینکه حضور مسوولین بین مردم استان مهم است و باید به مسایل استان رسیدگی شود، از سفر قریب الوقوع خود به استان با هدف هم اندیشی با مسوولان و بررسی توسعه خدمات بنیاد در استان خبر داد.

فتاح با اشاره به اینکه خدمات فراوان انجام شده و در دست اقدام در استان، خطاب به استاندار گفت: جنابعالی در گفتگو با رسانه ها، خدمات و عنایات نظام به مردم استان را بازتاب دهید و باید مردم از توجه و خدمات نظام مطلع شوند.

وی با ارزشمند خواندن تشکیل سازمان مردم نهاد همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان و فعالیت های خیریه و مردمی بر رفع نابرخورداری های استان، گفت منصوری معاون بنیاد به عنوان نماینده بنیاد مستضعفان در این تشکل حضور خواهد یافت.
تعداد بازدید : ۲۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید