شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار:

پرداخت معوقات کارگری اولویت اول همه پروژه های در حال اجرا باشد .

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در جلسه کمیسیون کارگری استان گفت: پرداخت معوقات کارگری باید اولویت اول همه پروژه‌های در حال اجرا در استان باشد.

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه کمیسیون کارگری استان به ریاست علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی و با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد و مسائل و مشکلات این حوزه مورد بررسی قرار گرفت .

بنابراین گزارش در این نشست مسائل و مشکلات حوزه شهرداری ها،مشکلات کارگری طرح آبرسانی سیستان معوقات کارگری سد ماشکید مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم در این زمینه ارائه شد .

علی زینی وند کاهش درآمد پایدار شهرداریها و جذب نیروهای غیر مجاز و خارج از قاعده در بدنه شهرداری ها را از جمله عوامل دخیل در وضعیت نابسامان پرداخت های شهرداریهای استان و ایجاد معوقات در حوزه کارگری عنوان کرد.

معاون استاندار گفت: دستگاه های نظارتی باید بر عملکرد شهرداران در جذب نیروی غیر مجاز به بدنه شهرداری، ورود پیدا کنند و شهردارانی را که در این زمینه تخلف داشتند برخورد نمایند .

وی گفت: کوچک کردن بدنه شهرداری و حذف نیروی انسانی و استفاده از خدمات الکترونیک راهکار موثری در حل مشکلات شهرداری ها خواهد بود.

معاون استاندار افزود: در شرایط سخت کنونی جامعه، مشکلات جامعه کارگری را با حساسیت جدی باید توجه کرد و دستگاه‌های اجرایی به عنوان کارفرما باید این موضوع را به طور جد پیگیری نمایند چرا که جامعه کارگری ضعیف‌ترین قشر جامعه است و عدم پرداخت به موقع مطالبات آنها فشار مضاعفی را به این طیف وارد میکند.

وی افزود: از بعد سیاسی و امنیتی نیز این موضوعات می تواند خوراک رسانه های مجازی و معاند را فراهم کند و التهاب مضاعفی را در جامعه موجب شود .

زینی وند تاکید کرد: همه پروژه ها تا پایان اسفندماه باید پرداخت حقوق کارگری را در اولویت قرار دهند.
تعداد بازدید : ۲۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید