شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

همایش خورشید ولایت با حضور تولیت آستان قدس رضوی، نماینده وای فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مردم و مسولین در ایرانشهر برگزار شد

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۴
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از خبرگزاری فارس از ایرانشهر، همایش خورشید ولایت با حضور آیت‌الله مروی تولیت آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسؤولان، علما، روحانیون و مردم و ریش‌سفیدان در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.

آیت الله مروی، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم اظهار داشت: نقطه قوت و پیشرفت هر کشور، ملت، قوم و قبیله ای اتحاد و وحدت است.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام و قرآن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاششان ضربه زدن به وحدت و انسجام مردم ایران اسلامی است تا بدینوسیله به اهداف شوم خود دست پیدا کنند که متاسفانه در برخی از نقاط نیز به نتایجی نیز دست یافتند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اینکه در سیستان و بلوچستان موضوع قومیت، مذهب و محرومیت را داریم، دشمن نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند که دلیل آن تاثیرات حضور رهبر معظم انقلاب در استان و در کنار آن اصالت و غیرت مردمان سیستانی و بلوچ است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: مردم این استان اجازه ندادند این خطه پهناور بستری برای حضور فتنه گران باشد.

وی افزود: مردم شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان در دفاع از کشور و انقلاب مبارزه کرده و جان خود را فدا کرده اند.

مروی با اشاره به محرومیت های سیستان و بلوچستان، بیان کرد: در این استان محرومیت وجود دارد و این موضوع را همه قبول دارند اما نسبت به اول انقلاب تا کنون کارهای مختلفی انجام شده اما باز هم کم است.

وی با اشاره به سخنان مطرح شده در زمینه کمک آستان قدس رضوی به رفع محرومیت زدایی در استان نیز وعده کمک تا حد مقدورات را داد تا بتوان فاصله های موجود سیستان و بلوچستان را با سایر نقاط کم‌ شود.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز در این مراسم گفت: یکی از نمونه های تجلی اعجازگونه کمالات رهبر معظم انقلاب هوشمندی بسیار بالا و البته توجه خاص ایشان به استان سیستان و بلوچستان است.

آیت‌الله محامی، اظهار داشت: هدایت و ولایت خداوند که در قرآن وعده داده است همراه ساختار و نظامی است که خداوند بوسیله پیامبرانش امتداد داد تا به پیامبر عظیم الشأن اسلام رسید و امروز نیز این ولایت به دست رهبر معظم انقلاب رسیده است.

وی تاکید کرد: تبعید مقام معظم رهبری به شهرستان ایرانشهر خاطره ای هم برای مردم این استان و هم برای خود رهبر معظم انقلاب شد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تاکید کرد: مقام معظم رهبری حکیم فرزانه ای است که بعد از رحلت امام خمینی رحمت الله علیه توانست زمام حکومت اسلامی را به دست بگیرد و به بهترین شکل نیز آن را پیشرفت و امتداد دهد.

محامی تاکید کرد: مقام معظم رهبری چهره بارزی در عرصه های علمی همچون فقه، اصول، تفسیر و البته در مسائل مختلف از اجتماعی، مدیریتی و سیاسی گرفته تا حتی عرصه های هنری مختلف دارد که همه این ها همراه شده با نشاط و توان مدیریتی بالا و وجهه اعجاز گونه ای از کمالات را در ایشان بوجود آورده است.

وی افزود: یکی از نمونه های تجلی اعجازگونه کمالات رهبر معظم انقلاب هوشمندی بسیار بالا و البته توجه خاص ایشان به استان سیستان و بلوچستان و خصوصا به شهر ایرانشهر می باشد که نشان از علقه عمیق ایشان به این مرز و بوم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در ادامه گفت: البته این توجه و نگاه خاص ایشان به این استان به دلیل علقه ای است که مردم اینجا نیز به ایشان دارند که این علقه را همواره به همگان نشان داده اند. 

آیت الله محامی خاطرنشان کرد: یکی از کمالات مقام معظم رهبری توجه خاص ایشان به مسئله وحدت امت اسلامی است که نگاه بلند ایشان در انسجام بخشی امت اسلامی را نشان می‌دهد.
تعداد بازدید : ۲۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید