شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۰۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

آستان قدس در پروژه‌ها و طرح‌هایی مشارکت می کند که سودشان برای مردم بیشتر است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مجموعه اقتصادی آستان قدس رضوی به دنبال سوداگری و صرفا تجارت نیست و نگاه سودآوری به هر قیمتی ندارد بلکه آستان در پروژه ها و طرح‌هایی مشارکت می کند که سودشان برای مردم بیشتر است.

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ آیت‌الله مروی تولیت آستان قدس رضوی در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در کشور ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوانی وجود دارد که آنطور که باید از آنها استفاده نشده است، باید اقتصاد مقاومتی را با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی محقق کنیم.

آیت الله مروی افزود: همه دولت‌ها در حد توان و ظرفیت خود در نقاط مختلف کشور فعالیت کرده و خدمات ارائه کرده‌اند.

این مسؤول اضافه کرد: باید زمینه امید آفرینی را در جامعه و در بین جوانان فراهم کنیم، با کار و تلاش و فعالیت به آنها خدمت کنیم.

وی گفت: مجموعه اقتصادی آستان قدس رضوی به دنبال سوداگری و صرفا تجارت نیست و نگاه سودآوری به هر قیمتی ندارد، آستان در پروژه ها و طرح‌هایی مشارکت می کند که سودشان برای مردم بیشتر است و ایجاد اشتغال می‌کند.

مروی با تأکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان در اولویت کاری آستان قدس است، بیان کرد: آستان قدس رضوی دو مجتمع میان راهی در حدفاصل چابهار به زاهدان و زابل به زاهدان احداث میکند و استان سیستان و بلوچستان در اولویت احداث ساخت مجتمع‌های میان راهی است؛ همچنین مجتمع امام رضا علیه‌السلام ویژه ارائه خدمات رفاهی به زائران پاکستانی در مرز میرجاوه را احداث خواهد کرد.

وی رویکرد محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی را تلاش برای اشتغال‌زایی و توانمندسازی محرومان دانست و گفت: استان سیستان و بلوچستان برای ما حائز اهمیت است و مقام معظم رهبری به این استان نگاه ویژه‌ای دارند، لذا بنا داریم به میزان توان و امکانات در راستای توانمندسازی محرومان در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی اقدام کنیم.

آیت‌الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این جلسه اظهار داشت: از جناب آیت‌الله مروی بابت حضور در استان سیستان و بلوچستان تشکر می کنم و از فعالیت های آستان قدس رضوی در این استان قدردانی می کنم.

وی افزود: تلاش های خوبی برای پیشرفت استان صورت گرفته که این تلاش ها نسبی است و جای کار بیشتری وجود دارد و با وجود فعالیت های فراوان که از جانب نظام برای استان صورت گرفته هنوز در برخی مسائل چهره مناسبی از استان دیده نمی شود.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: این استان با توجه به ظرفیت های فراوانی که دارد می تواند دستگیر چند استان دیگر نیز باشد اما متاسفانه اکنون چند استان دیگر معین این استان شده اند.

محامی تاکید کرد: استان متنعم از لطف مقام معظم رهبری است و در جلسه روز گذشته نیز که در خدمت ایشان بودم متوجه نگاه ویژه ایشان به استان شدم و ایشان با پیشنهاد دیدار خاص مردم استان موافقت نمودند.

وی افزود: امیدوارم سفر آیت‌الله مروی موجب خیرات و برکات بسیار در استان باشد و آستان قدس بتواند در زمینه پیشرفت و اشتغال زایی سرمایه گذاری مناسبی را انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تصریح کرد: تاسیس مجتمع های فرهنگی که خدمتی به رشد فرهنگی استان بکند و زمینه تحصیل فرزندان این مرز و بوم را محیا کند اقدامی مناسب است که می تواند فرهنگ رضوی را در استان جای بیاندازد.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس شعبه دانشگاه رضوی در استان که بتواند همه اقوام و مذاهب را در خود جای دهد نیز می تواند رشد مناسبی به پیشرفت سطح فرهنگی استان بکند.
تعداد بازدید : ۱۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید