چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۸۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

میدان اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف نباید برای دشمنان خالی بماند

رئیس شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف با بهره‌گیری از رسانه‌های ارتباط جمعی به ویژه فضای مجازی، صدا وسیما، خبرگزاری‌ها و نمازجمعه مردم را از مزایای طرح‌های مختلف عام‌المنفعه و اقدامات سازنده و زیربنایی دولت آگاه سازند و میدان را برای دشمنان و فرصت‌طلبان خالی نگذارند.

(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۰۷
علی زینی‌وند در جلسه شورای اطلاع‌رسانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حوزه اطلاع‌رسانی می‌تواند خط و مسیر را در یک کشور نشان دهد یا از ریل خارج کند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرح اصلاح مدیریت سوخت گفت: این تصمیم بسیار خوب کارشناسانه در نهایت به نفع کشور و قشر ضعیف جامعه است و باید مزایای آن بنحو شایسته به اطلاع مردم برسد و اجازه نداد آسیبی به این قشر وارد شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: حساب مردم و اعتراض آرام و به حق آنان با اغتشاش‌گران جدا از هم است و کسانی که دست به تخریب اموال عمومیِ متعلق به ملت و بیت المال می زنند دشمن و بدخواه مردم و کشور هستند.

دکتر زینی‌وند افزود: دشمنان با برنامه‌ریزی‌های منسجم و آمادگی‌های قبلی از هر فرصتی برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی در کشور استفاده می‌کنند به طوریکه اعتراضات آرام و مردمی را توسط عوامل دست‌نشانده خود به ناآرامی و اغتشاش می‌کشانند.

وی با تاکید بر استفاده مدیران از فضای رسانه ای کشور تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی طرح های مهم و بزرگ زیربنایی در سیستان و بلوچستان اجرا کرده و در دست اجرا دارد اما اطلاع رسانی لازم انجام نشده است به همین سبب باید مسئولان دستگاههای اجرایی بنحو شایسته مردم را از کارهای انجام شده آگاه سازند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان کرد: بحث افزایش قیمت بنزین تمرین مدیریت بحران بود که فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه تاثیر بسیار مهمی داشت.

محمدهادی مرعشی گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان ویژه از مردمی قانونمدار، وطن دوست و تابع قانون بهره مند است و همین مساله این استان را با وجود مرزی بودن به استانی آرام و امن تبدیل کرده است.

وی افزود: اتفاقاتی که در سطح کشور رخ داد مطالبات به حق مردم را به شکل دیگری جلو برد و عده ای فرصت طلب با تحریک دشمنان دست به اقدامات ناشایستی زدند که مردم با آگاهی از توطئه دشمنان و بدخواهان نظام و ملت بلافاصله صف خود را از آنان جدا کردند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان در شرایط روانی مناسبی بسر می برد و رسانه ها بویژه صدا و سیما، خبرگزاری ها و تریبون آزاد و بسیار مهم نماز جمعه از این آرامش برای اطلاع رسانی بهینه به مردم استفاده کنند.

حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز با تشریح دستورکار جلسه بر اطلاع‌رسانی بموقع و بهره‌گیری از رسانه‌های محلی و سراسری تاکید کرد و از مدیران دستگاه‌های مختلف خواست با شورای اطلاع‌رسانی همکاری نزدیک داشته باشند.

فرماندار زاهدان نیز در این نشست اظهار داشت: آمار باید دقیق به مردم ارائه شود زیرا مقایسه‌های آماری بسیار مهم است.

ابوذرمهدی نخعی گفت: طرح‌های تشدید نظارت بربازار باید افزایش یابد و اطلاع‌رسانی بموقع می تواند کمک کننده باشد و همه دستگاه‌ها باید گزارش های شفاف از حوزه کاری خود ارائه دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان نیز بیان کرد: مصرف سوخت نیاز به مدیریت دارد و امروز با تلاش‌های صورت گرفته نیاز به واردات بنزین نداریم و قیمت‌ها باید واقعی شوند.

غلام محمد احمدی گفت: یکی از اهداف طرح اصلاح مدیریت سوخت کاهش مصرف و بهینه‌سازی سوخت است.

وی با اشاره به اینکه این طرح تاحدودی آلودگی هوای شهرهای بزرگ و ترافیک را نیز کاهش خواهد داد، افزود: اصلاح قیمت بنزین نباید تاثیری در افزایش قیمت‌ کالاها داشته باشد زیرا قیمت سوخت ناوگان حمل و نقل کالا هیچ تغییری نکرده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان ادامه داد: از لحاظ تامین و توزیع فرآورده‌ها در استان به ویژه در محدوده زاهدان هیچ مشکلی وجود ندارد و هرگونه کمبودی به فوریت جبران می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر مصرف سوخت در زاهدان با اجرای طرح اصلاح مدیریت سوخت از بیش از یک میلیون لیتر در روز به ۸۰۰ هزار لیتر کاهش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: همیشه در این مواقع جو روانی در جامعه بیش از بقیه موارد آزاردهنده است.

نادر میرشکار با بیان اینکه آرامش خوبی در سطح بازار این استان حاکم است، افزود: افزایش قیمت بنزین برای بسیاری از کالاها متصور و مطرح نیست و حتی افزایش قیمت‌های قانونی نیز فعلا متوقف شده تا اثرات سوء در جامعه نداشته باشد.

وی گفت: برای تامین کالاهای مردم هیچگونه مشکلی وجود ندارد و طرح‌های بازرسی از بازار صبح و عصر به اجرا درآمده و تشدید شده است.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: دشمن به شدت در حال تلاش و ایجاد جنگ روانی در ایران است.

حجت الاسلام جواد طاهری افزود: باید مطالبات مردم که حفظ حکومت و امنیت است، پیگیری شود.

وی گفت: در بحث سواد رسانه‌ای نیز باید هزینه کرد و یک رسانه قوی همان نماز جمعه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان هم اظهار داشت: این استان در زمینه نهاده‌های دامی وارد کننده و تامین کننده نیاز حدود ۱۰ استان کشور است.

غلام‌حیدر زورقی افزود: سیستان و بلوچستان در زمینه گوشت قرمز نیز تامین کننده بخشی از نیاز کشور است و گوشت سفید نیز هیچگونه کمبودی در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان گفت: این طرح حدود چهار سال زمان برد و اساس تاخیرات به دلیل منابع اعتباری پروژه بود زیرا برای کل دشت سیستان باید این آب تامین می‌شد.

رئیس سازمان کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این پروژه تنها طرح و نقطه‌ای در کشور بود که از صفر تا صد کار آن در اختیار جهاد کشاورزی قرار داشت.

وی ادامه داد: ایستگاه‌های اصلی و فرعی ساخته شده و در حال بهره‌برداری است و طرح انتقال آب به دشت سیستان در مراحل پایانی قرار دارد و الگوی کشت نیز مشخص شده است.

زورقی افزود: ۱۶ تعاونی نیز تعیین و سال آبی آغاز شده است.

وی گفت: این طرح و نوع کار متفاوت و جدید است که باید آموزش داده شود.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: یکی از افتخارات مهم نظام اسلامی بویژه دولت تدبیر و امید بحث ضربتی گازرسانی به این استان بوده است.

رضا پنجابی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۹۰۰ کیلومتر شبکه در زاهدان کار کردیم و ۲۹ هزارو ۵۰۰ مشترک گاز در این شهر داریم.

وی ادامه داد: تنها استانی در کشور هستیم که در زمینه اجرای گازرسانی به منازل تسهیلات پنج میلیون تومانی به مشترکان پرداخت می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان کرد: اجرای طرح مدیریت مصرف و اصلاح قیمت بنزین یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

مهرداد عرب‌اول گفت: از محل اجرای این طرح سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسر می‌شود اما این مبلغ به بودجه عمومی اضافه نمی‌شود بلکه در یک حساب خاصی با همین عنوان در خزانه کشور واریز می‌شود.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین ماهانه به صورت مستمر سه پرداخت مهم انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: پرداخت چهار هزار میلیارد تومان یارانه هر ماه، پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق در ماه و ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت‌های حمایتی در راستای اجرای این طرح انجام می‌شود.تعداد بازدید : ۴۷۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید