پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۲۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

باور دینی وقف باید احیا شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نامگذاری دهه وقف؛ فرصت مناسبی است تا ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولان استانی در این ایام نسبت به فرهنگ سازی این مهم اقدام کنند و این باور دینی ارزشمند احیا گردد.

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۱۷
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی "استاندار" در دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان که پیش از ظهر امروز در محل دفتر استاندار برگزار شد، گفت: اعتمادسازی در بین خیرین و سرمایه‌گذاران برای ترغیب به اقدام وقف بسیار مهم است.
 
 موهبتی خطاب به متولیان حوزه وقف افزود: اگر در استان سیستان و بلوچستان خودتان را اثبات کنید، همه به شما اعتماد می‌کنند به شرطی که اقدامات انجام شده در چارچوب قانونی سنت حسنه وقف باشد.
 
 وی بیان داشت: متاسفانه فرهنگ وقف در استان کمرنگ است و بخشی از این موضوع به دلیل سلب اعتماد واقفین و نیکوکاران نسبت به متولیان مربوطه است.
 
استاندار با بیان اینکه اعتماد سازی، زبانی نیست و با ارتباط قلبی بوجود می آید، شفافیت در موضوعات وقف را برای جلب بیشتر خیرین مهم دانست.
 
 وی ادامه داد: باید به گونه ای عمل شود تا همه اقشار مردم از امکاناتی که در دسترس اوقاف می باشد، بهره کافی را ببرند.
 
احمدعلی موهبتی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش ورود زائران پاکستانی به کشور از طریق مرز میرجاوه و از آنجایی که زائران در صورت ورود از مرز ریمدان مسافت کمتری را طی می‌کنند لذا مرز ریمدان از سال آینده بازگشایی می‌شود، و ایجاد زیرساخت‌های لازم از جمله مجتمع خدمات رفاهی مشابه مجتمع میرجاوه در مرز مذکور نیز ضرورت دارد که امیدواریم با همکاری اوقاف و آستان قدس رضوی انجام شود.
 
 وی خاطرنشان کرد: وقف متعلق به مذهب خاصی نیست اما با وجود وجوه اشتراک، تفاوت‌هایی نیز در نوع و چارچوب وقف در هر یک از مذاهب اسلامی وجود دارد.
 
 استاندار بیان داشت: چه خوب است در هنگام ثبت موقوفه توسط کارشناسان مربوطه دقت لازم صورت پذیرد تا ملک مورد وقف، مزاحمتی برای مردم ایجاد نکند.
 
 وی اضافه کرد: توجه به مباحث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با استفاده از ظرفیت وجود بزرگان، علما و روحانیون دست به دست هم بدهیم و این فرهنگ دینی پسندیده که تضمین کننده دنیا و آخرتمان می باشد، را احیاء کنیم.
تعداد بازدید : ۶۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید