پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۶۲۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نصرت آباد به عنوان پیشانی سیستان و بلوچستان باید مورد توجه مسئولان باشد

استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز خرسندی از سفر در اولین روز ماه ربیع الاول به بخش نصرت آباد گفت: نصرت‌آباد پیشانی استان است و مسئولان استانی بایستی این منطقه را مورد توجه ویژه قرار دهند.

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۲۰:۱۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی "استاندار" در جمع مردم شهر نصرت آباد در محل مسجد جامع این شهر اظهارداشت: بخش نصرت آباد از قابلیت ها و ظرفیت های بی بدیل بسیار از جمله؛ تنوع قومیتی، جاذبه های طبیعی، رنگین کمان معادن، نیروی انسانی مستعد و از همه مهمتر مزیت قرار داشتن بر سر راه اصلی و ورودی استان به عنوان بزرگترین فرصت و مزیت برخوردار است.
 
وی ادامه داد: اما متاسفانه از حدود ۲۰۰ روستا با جمعیت متناسب و کافی تنها ۳۶ روستا دارای شورای اسلامی هستند  و همین عدم مشارکت مردم دلیلی برای عقب ماندن نصرت آباد کافی است.
 
استاندار خاطرنشان کرد: یکی از دلایل دیگر توسعه نیافتن این منطقه عدم ماندگاری و سرمایه‌گذاری خود مردم است و تا زمانی که مردم این دیار نخواهند هیچ تغییری در سرنوشت آنان ایجاد نخواهد شد.
 
 رئیس شورای آموزش و پرورش استان به بازماندگان از تحصیل اشاره و بر ترغیب خانواده ها و اهمیت مدرسه و کسب علم و دانش تاکید کرد و افزود: بزرگان قوم و صاحبان تریبون باید باور داشته باشند که تنها با ابزار دانش و آگاهی، توسعه میسر می‌شود و اگر بناست نصرت‌آباد هم توسعه پیدا کند این مهم وابسته به داشتن نیروی انسانی توسعه یافته است.
 
موهبتی افزود: برخی معادن موجود در این منطقه حتی برای توسعه یک کشور هم کفایت می کند اما متاسفانه این استعداد نهفته است و لازمه شکوفا شدن آن سرمایه‌گذاری توسط خود مردم و سرمایه‌گذاران بومی می باشد.
 
استاندارسیستان و بلوچستان تصریح کرد: مردمان بومی بخش ۱۶ هزار کیلومتر مربعی نصرت‌آباد باید بدانند که بدون گذشت و فداکاری بزرگان قوم و افراد متعلق به این دیار، مزیت های بالقوه موجود بالفعل نخواهد شد و توسعه هم به وجود نخواهد آمد.
 
وی با تاکید بر اینکه بزرگان هر منطقه باید سنگ زیرین آسیاب باشند و سختی‌ها و رنج ها را تحمل کنند، یادآورشد: بزرگان طوایف و معتمدین با ورود به مسائل مردم باید پیگیر مشکلات و نارسایی های موجود در این منطقه باشند.
 
 رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه امسال در حوزه تملک دارایی اعتبار تخصیص یافته به نصرت‌آباد نسبت به سال گذشته دو و نیم برابر رشد داشته است، گفت: علی رغم رشد اعتباری، اما نیازهای این بخش خیلی بیشتر از این میزان اعتبار است.
 
  استاندار ادامه داد: متاسفانه عدم مشارکت و همکاری مردم موجب شده از تعداد ۲۶ هزار نفر جمعیت ساکن فقط ۱۸ هزار نفر در سامانه جامع آمار و سرشماری ثبت شوند و هشت هزار نفر از کل آمار این بخش جزو آمار نباشند و این در حالی است که شاخصی تخصیص بودجه و توجه به یک منطقه وجود جمعیت انسانی است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: از آن جایی که آگاهی بخشی مهم ترین وظیفه پیامبران و اولیای الهی بوده است، لذا انتظار می‌رود؛ تریبون داران و بزرگان قوم آگاهی‌بخشی کنند چرا که انسان دانا با قلمش به دنبال توسعه است و نه ظلم می کند و نه ظلم را می پذیرد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به مسئولان استانی و علمای حاضر در این نشست گفت: ما مسئولان و همه تریبون داران باید بیش از دیگران در برابر این مسئولیت سنگین احساس وظیفه کنیم و در قبال همه محرومیت های منطقه پاسخگو باشیم.
 
 نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: بخشی از اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران در جای جای سیستان و بلوچستان بی نظیر و بی بدیل است ولی باید بدانیم که به جهت عمق محرومیت اقدامات انجام شده در حد و شان و بزرگی و عظمت این مردم که همیشه و در همه صحنه‌ها همراه نظام بوده اند، بسیار ناچیز است.
 
 موهبتی در پایان سخنانش گفت: نباید بین مردمان مرز بندی کنیم چرا که با تفکر و نگاه قومیتی، مذهبی و جنسیتی، حتما حقوق عده‌ای از افراد جامعه تضییع خواهد شد.
تعداد بازدید : ۶۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید