پنج شنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۸۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر تسریع در راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در استان

استاندار سیستان و‌بلوچستان با بیان اینکه معلمان تازه استخدام باید برای آموزش مهارت تدریس در رشته های تخصصی از مبدا دانشگاه فرهنگیان به مدارس راه پیدا کنند؛ تسریع در راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در استان را مورد تاکید قرار داد.

(پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۱
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی  “استاندار” در نشست بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان استان که در استانداری تشکیل شد، گفت: در حال حاضر حدود ۱۶ هزار معلم در استان کمبود داریم که با توجه به میزان بازنشستگی معلمان تا سال ۱۴۰۵، اسن رقم به ۸۰هزار معلم خواهد رسید که باید این موضوع مورد توجه جدی قرار بگیرد.
 
وی با تاکید بر اینکه معلمان تازه استخدام باید مهارت های لازم تدریس را در رشته های تخصصی فرا بگیرند؛ تصریح کرد: ضروری است آنهایی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته می شود به مدت یکسال در دانشگاه فرهنگیان مهارت ها و آموزش های لازم را فرا بگیرند.
 
استاندار ادامه داد: برای جبران کمبود معلم در استان، مجوز استخدام برای دو هزار نفر به عنوان معلم برای استان گرفته شده است.
 
موهبتی همچنین از اخذ سهمیه پذیرش یک هزار و ۶۵۰ دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان استان  در راستای کمبود معلم در سطح استان خبر داد.
 
وی با ذکر این مطلب که فاصله طولانی بین شهرهای استان، حضور معلمان را دانشگاه فرهنگیان استان با مشکل مواجه می کند، راه اندازی شعب این دانشگاه را در شهرستان های چابهار، زابل، سراوان و ایرانشهر، برای دسترسی آسان معلمان ساکن در مناطق دور افتاده استان را ضروری دانست.
 
استاندار  با بیان اینکه باید با استفاده از همه ی امکانات دولتی و‌کمک خیرین، دانشگاه فرهنگیان استان در سریع ترین زمان ممکن راه اندازی شود، گفت: توسعه شاخص های انسانی مولفه اصلی توسعه همه جانبه است که باید برای دستیابی به توسعه انسانی، موضوعات آموزش و پرورش مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور هم در این جلسه، گسترش فرهنگ اسلامی وقف و سنت حسنه نیکوکاری را در راستای رشد توسعه کمی و کیفی فرهنگیان از مهم‌ترین اهداف این بنیاد برشمرد.
 
احمدی با بیان اینکه تا کنون فرایندهای فعالیتی بنیاد خیرین حامیان دانشگاه فرهنگیان در استان های خوزستان و‌گلستان انجام شده است، گفت: سیستان ‌بلوچستان سومین استان کشور است که این بنیاد فعالیت خود را در آن آغاز کرده است.
 
وی گفت: دانشگاه فرهنگیان مرکز اصلی تعلیم وتربیت کشور است ‌که طرح ساخت این دانشگاه باالگوی خاص در ۳۱ هکتار و در ۳۱استان کشور ساخته می شود و با توجه به ظرفیت های موجوددر سیستان ‌وبلوچستان این دانشگاه دراین استان احداث خواهدشد.
 
تعداد بازدید : ۶۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید