پنج شنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۶۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

برگزاری دوره آموزشی ویژه نیروهای مستعد پست های سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان

دوره آموزشی ویژه نیروهای مستعد واگذاری پست های سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان و فرمانداری های تابعه در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

(پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، زینی‌وند "معاون سیاسی و اجتماعی استاندار" در ابتدای این دوره آموزشی گفت: از بین افراد شرکت کننده در آزمون جذب نیروهای مستعد انتصابات سیاسی در استانداری و فرمانداری های تابعه تعداد ۶۷ نفر بیش از ۵۰ درصد نمره آزمون را کسب کرده اند و تاکنون از این تعداد بیش از ۱۵ نفر در پست های سیاسی منصوب شده اند.
 
 علی زینی وند خاطرنشان کرد: با انتخاب این نیروها علاوه بر تهیه بانک اطلاعاتی، پس از این اولویت مطلق ما در انتصابات سیاسی استان از بین این ۶۷ نفر خواهد بود.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری بر استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در انتصابات سیاسی استان تاکید کرد و افزود: بانوان نیز بایستی برای پذیرش پست های سیاسی اعلام آمادگی کنند.
 
زینی وند با بیان اینکه فرماندار و بخشدار باید مسلط بر امور باشد، گفت: یک مدیر باید حرفه‌ای و آگاه به وظایف خودش باشد، لذا مطالعه مستمر قوانین و مقررات بسیار حائز اهمیت است چرا که عدم تسلط بر امور و بی تدبیری یک مدیر یا فرماندار و بخشدار می‌تواند تبعات سویی را در جامعه به دنبال داشته باشد.
 
 وی ضمن قدردانی از مجموعه وزارت کشور و همه دست اندرکاران اجرای این طرح بصورت پایلوت در سیستان و بلوچستان، گفت: نوع به سرانجام رساندن این پروسه در استان با توجه به اینکه به صورت پایلوت برگزار می شود، می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی اجرای موفق این طرح در سایر نقاط کشور نیز بگذارد.
 
 معاون استاندار بیان داشت: در واقع این دوره پایه گذاری یک اقدام ارزشمند در کشور است، لذا حضور پذیرفته شدگان با جدیت، پویا و پرتحرک در این کلاسها ضرورت دارد.
 
 علی زینی وند ادامه داد: انتصابات سیاسی در کشور از نوعی آشفتگی و نابسامانی رنج می برد و در ادوار مختلف با تغییر هر دولت، اولین کانون مورد تغییر وزارت کشور بوده است.
 
 وی گفت: در سالهای گذشته ۲۵درصد و در برخی استانها حتی تا ۵۰ درصد انتصابات از خارج از کادر وزارت کشور و از بین نیروهای مأمور سایر سازمانها انجام می شد که این موضوع انگیزه را از بدنه کارشناسی وزارت کشور سلب کرده بود.
 
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندارسیستان و بلوچستان تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر در وزارت کشور و استانداری ها به نوعی غنای نیروی انسانی رسیده ایم.
 
 وی در پایان با بیان اینکه مدیر باید در تصمیم گیریها؛ ثابت قدم و بااراده باشد، گفت: در انتصاب و جابجایی ۱۶ فرماندار جدید آنهم در بازه زمانی اندک و با توجه به بانک اطلاعاتی موجود، استقلال عمل داشتیم و بدون تاثیرپذیری از اعمال نظر  صاحبان نفوذ، افراد انتخاب شده کمتر وابستگی به افراد و جناح‌های سیاسی خاص داشتند.
 
تعداد بازدید : ۲۳۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید