سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۶۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بسیج امکانات برای تخلیه نهاده های دامی در تنها بندر اقیانوسی کشور

با ورود کشتی های حامل جو و سایر نهاده های دامی به بندر چابهار، مدیران استان تلاش دارند ظرفیت سازی برای حمل و نقل و ذخیره در بندر چابهار را فراهم نمایند.

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۲۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ دومین نشست مدیران استانی در جهت هماهنگی ظرفیت‌سازی در بندر چابهار برای تخلیه و حمل و نقل محموله نهادهای دامی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در استانداری برگزار شد.
 
علیرضا نورا در این جلسه اظهار داشت: برای تخلیه و بارگیری محموله کشتی هایی که به بندر چابهار وارد می‌شوند و انتقال  کالاها از طریق ناوگان باربری به سراسر کشور، ستادی متشکل از مدیران استانی و مدیران مرتبط در شهرستان چابهار تشکیل شده است که وظیفه هماهنگی و برنامه ریزی در این رابطه را دارند.
 
وی با بیان اینکه ارسال مستقیم محموله ها به استان های دیگر در اولویت برنامه های استان در این بخش است، استفاده از همه ی ظرفیت ها را در این رابطه مورد تاکید قرار داد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت بندر چابهار برای رونق اقتصادی استان مورد تاکید جدی استاندار است، تصریح کرد: ناهماهنگی در عمل تخلیه محموله باعث عزل یکی از مدیران مرتبط در این امر از سوی استاندار گردیده است .
  
وی از انتصاب مبین علی میر به عنوان مسئول ستاد ورود کالاهای اساسی به بندر چابهار از سوی استاندار خبر داد.
 
گفتنی است؛ بنا به اظهارات خمر مدیر پشتیبانی امور دام استان  یک کشتی حاوی ۶۷ هزار و ۹۰۰ تن جو تاکنون در بندر چابهار تخلیه و کشتی دیگری با ۶۶ هزار تن در حال تخلیه است و همچنین کشتی حاوی حدود ۷۰ هزار تن ذرت در لنگرگاه بندر چابهار آماده تخلیه می باشد. 
 
همچنین بنا بر این ‌گزارش کشتی های حاوی کالاهای اساسی از جمله شکر نیز در روزهای آینده به بندر چابهار وارد خواهند شد.
 
بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است که در جنوب سیستان و بلوچستان، دسترسی به آب های آزاد را برای کشور ایجاد کرده است.
تعداد بازدید : ۲۷۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید