سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۶۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

جلسه هماهنگی نهایی آغاز عملیات اجرایی تحویل آب در شبکه طرح ۴۶هزار هکتاری سیستان برگزار شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جلسه هماهنگی نهایی آغاز عملیات اجرایی تحویل آب در شبکه طرح ۴۶ هزار هکتاری اراضی دشت سیستان با هدف بررسی آخرین وضعیت این طرح برای بهره‌برداری از آن تشکیل شد.

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" با بیان اینکه جلسه هماهنگی نهایی آغاز عملیات اجرایی تحویل آب در شبکه طرح ۴۶ هزار هکتاری اراضی دشت سیستان با هدف بررسی آخرین وضعیت این طرح برای بهره برداری از آن در  محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید  تصریح کرد در این جلسه مقرر شد معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ظرف یک هفته برنامه پیشنهادی خود را جهت تصمیم گیری در کارگروه تخصصی استان که به ریاست استانداری و حضور کلیه دستگاه های اجرایی،  هماهنگی و نظارتی مرتبط تشکیل می شود، ارایه نماید.
 
وی افزود: مصوبه جلسه مزبور به منزله سند و دستورالعمل اجرایی لازم الاجرا به کلیه دستگاه های مسوول و متصدی طرح، دستگاه های نظارتی و هماهنگی اعم از قضایی، امنیتی، وزارت کشور شامل فرمانداری ها و بخشداری ها و دیگر دستگاه های مسئول در منطقه سیستان ابلاغ و مبنای عمل خواهد بود.
 
استاندار گفت: مسوولیت اجرای طرح مصوب به عهده سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه های ذی ربط است.
 
موهبتی بیان داشت: در این جلسه تصمیم بر این شد که معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی طرح پیشنهادی را یک هفته قبل از زمان برگزاری جلسه کارگروه تخصصی استان برای بررسی لازم به استانداری ارسال نماید.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری، طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله در دشت سیستان در سال ۱۳۹۳ بعد از سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به سیستان و بلوچستان مصوب و اعتبارات آن به دستور رهبر معظم انقلاب از منابع صندوق توسعه ملی تامین شد که با توجه به خشکسالی های ۲۰ ساله در استان، بهره برداری از این طرح مهم می تواند با تامین آب مطمئن در طول سال نوید دهنده رونق کشاورزی منطقه باشد.
تعداد بازدید : ۲۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید