جمعه / ۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۵۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

توسعه متوازن در سیستان و بلوچستان نیازمند تلاش همگانی است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: میزان شاخص های توسعه استان نسبت به متوسط کشوری فاصله زیادی دارد و در درون استان برای ایجاد توسعه متوازن نیاز به تلاش و عزم همه ارکان نظام دارد.

(جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۵۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ " احمدعلی موهبتی استاندار " صبح روز جمعه در نشست با مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور که در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان برگزار شد، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با دارا بودن یازده و نیم درصد مساحت کل کشور و با داشتن سه و نیم درصد جمعیت کشور، به دلیل پراکندگی بالای جمعیت، از نظر شاخص‌های توسعه فاصله زیادی با متوسط شاخص های کشور دارد.

وی تصریح کرد: علیرغم توجه و سرمایه‌گذاری های بسیاری که از ابتدای انقلاب تاکنون در استان شده است،اما محرومیت های تاریخی موجب شده است، در داخل استان توسعه متوازن شکل نگیرد که در تلاش هستیم با معین سازی و جلب مشارکت همه بخش ها و بهره گیری از ظرفیت های نظام زیرساخت‌های توسعه استان ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به تاکید و دستور مقام معظم رهبری برای توسعه سواحل مکران، افزود: سیستان و بلوچستان به دلیل دسترسی به آبهای آزاد و همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان و بواسطه ارتباط با این کشورها به نوعی با ۳۷ درصد از جمعیت جهان به طور مستقیم در ارتباط است که این فرصت بسیار خوبی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان در حوزه های مختلف است.

موهبتی گفت: یکی از اقدامات قابل توجه در استان، معین سازی در بخش های گازرسانی، ساماندهی حاشیه نشینی و بازآفرینی شهری و حذف مدارس خشت و گلی است که با حضور و مشارکت چندین استان کشور شاهد شتاب در تکمیل این طرح ها و پروژه ها در استان هستیم.

وی افزود: با نگاه ویژه مقام معظم رهبری در توسعه زیرساخت ها ۳۰۰ میلیون دلار برای تکمیل راه آهن چابهار- زاهدان اختصاص داده شده است که با اتمام این پروژه شاهد تحول بسیار خوبی در جنوب شرق کشور خواهیم بود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور هم در این نشست با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، توجه به مسائل استان را از جمله مهمترین وظایف همه مسئولان و دستگاه‌ها دانست.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در حوزه های مختلف دارای استعداد های بی نظیر است، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان به ویژه بهره گیری از ظرفیت حوزه های علمیه، مساجد، تشکل های مردمی و دانشگاه ها را برای نقش آفرینی بیشتر این استان در سطح کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی با بیان اینکه چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور از اهمیت خاصی در سطح ملی و منطقه ای برخوردار است، چابهار را به عنوان یک سرمایه بی‌نظیر برای اقتصاد کل کشور عنوان کرد.
تعداد بازدید : ۳,۱۵۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید