چهارشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۴۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

ساخت واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد و فاقد مسکن

رئیس ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره): تعداد هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت برای فاقدین مسکن با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) در استان ساخته می شود.

(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۲۳:۰۵
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محرابی رئیس ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) در سفر به سیستان و بلوچستان و در نشست شورای مسکن استان از احداث ۱۸۰۰ مسکن ارزان قیمت در سطح استان خبر داد و گفت :ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) در راستای اجرای تاکیدات مقام معظم رهبری در احداث و عرضه مسکن برای اقشار کم درآمد، آمادگی دارد تعداد هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت برای فاقدین مسکن واجد شرایط در سطح استان سیستان و بلوچستان احداث نماید.

محرابی خاطرنشان کرد: تعداد این واحدهای مسکونی منوط به ارائه زمین از سوی مسکن و شهرسازی است و محدودیت و سقفی برای احداث وجود ندارد و در صورت ارائه زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی آمادگی وجود دارد که بیشتر از این تعداد، واحد مسکونی احداث نماییم .

وی گفت :برای اینکه این واحدهای مسکونی با شرایط مناسب ارائه شود سهم آورده را برای متقاضیان به صفر رسانده ایم و تسهیلات مناسبی را برای واجدین در نظر گرفته شده است .

رئیس ستاد فرمان اجرایی امام ادامه داد: این تسهیلات شامل ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق یکم مسکن برای افرادی که از این تسهیلات استفاده نکرده اند و سهم دارند و همچنین میزان ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد برای کسانی است که از صندوق یکم سهمی ندارند و می‌توانند استفاده نمایند.

وی گفت : سیاست ستاد فرمان اجرایی امام(ره) این است که این واحدها را به صورت ویلایی و به صورت دو طبقه و بر اساس معماری ایرانی و اسلامی در اختیار واجدین شرایط قرار دهد.

محرابی خاطرنشان کرد: این واحدها در بازه زمانی یک ساله احداث می شود و برای اجرای طرح از پیمانکاران و مشاوران سطح استان استفاده خواهد شد.

بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز اجرای این طرح را کمک شایانی برای حمایت از اقشار کم درآمد عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح نیازمند احصاء، معرفی و شناسایی اراضی ،ارزشگذاری اراضی و روش واگذاری واحدهای احداثی است که متعاقباً برای این امور تصمیم‌گیری خواهد شد .‌
تعداد بازدید : ۲۸۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید