سه شنبه / ۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۴۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پروژه های اقتصاد مقاومتی محدودیت اعتباری ندارند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲۸ پروژه مهم برای استان در حوزه اقتصاد مقاومتی تعریف شده که ۲۶ مورد آن تایید شده و با توجه به اینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی هیچگونه محدودیت اعتباری ندارند، این طرحهای مهم و کلان با استفاده از منابع مختلف اعتباری؛ اعم از دولتی و خصوصی در دست اجرا می باشد.

(سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی استاندار در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی؛ توجه به اولویت های هر بخش، مهم و لازم است.
 
 وی افزود: طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان به لحاظ نوع و میزان اثرگذاری در زمینه توسعه و اشتغال در اولویت اجرا قرار دارند.
 
 استاندار خاطرنشان کرد: روند اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان به صورت جدی پیگیری و در سامانه "نیپا" ثبت و پایش می‌شود.
 
موهبتی ادامه داد: اختصاص ۳۰۰ میلیون یورو به راه آهن چابهار- زاهدان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی از جمله این پروژه ها است و موید اولویت و اثرگذاری این پروژه در حوزه ملی و فراملی می باشد.
 
وی گفت: مدیران و مسئولان این استان باید با استفاده از همه ظرفیت‌های دولتی و مردمی برای تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.
 
استاندار بیان داشت: تاکید بر توجه به حوزه اقتصاد مقاومتی به معنی مغفول ماندن از سایر وظایف مربوط به یک دستگاه اجرایی نیست.
 
موهبتی اظهار داشت: حوزه معدن یکی از حوزه‌های اولویت‌دار در سیستان و بلوچستان است و تا پایان امسال شاهد رونمایی یک اتفاق ویژه معدنی و جهش استان در این حوزه خواهیم بود.
 
وی به نقش رسانه در انعکاس فعالیت های انجام شده در سیستان و بلوچستان پرداخت و افزود: رسانه‌ها به ویژه صداوسیما می توانند؛ با تهیه خبر و مصاحبه با مسئولین دستگاه‌های فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی، در راستای اطلاع رسانی فعالیت‌های این حوزه کمک کننده باشند.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بهره‌وری مناسب در تمام حوزه‌های اداری و غیر اداری مهم و کارآمد است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد.
 
غلامرضا مالکی با اشاره به اینکه کشاورزی یکی از مشاغل اصلی در کشور محسوب می‌شود و بیشترین سرانه آبی را به خود اختصاص داده افزود:سرانه تولید محصول کشاورزی در ایران یک کیلوگرم محصول به ازای هر مترمکعب است در حالیکه این رقم در خارج کشور ۳کیلوگرم است.
 
وی ادامه داد: سه اصل نیروی انسانی کارآمد، انرژی ارزان و تامین غذایی سالم مواردی هستند که در توسعه یک کشور نقش مهمی دارند.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این ظرفیت‌ها در کشورمان وجود دارد اما آنگونه که باید تاکنون از آن استفاده نشده است..
 
وی بیان کرد:در حوزه اقتصاد مقاومتی در سیستان و بلوچستان اولویت و برنامه‌های خوبی در نظر گرفته شده که در حال انجام است.
تعداد بازدید : ۲۸۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید