دوشنبه / ۱ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۴۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

نواقص طرح کدینگ کارت‌های سوخت در حال بررسی است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نواقص طرح کدینگ کارت‌های سوخت در حال بررسی است گفت: جهت رفاه حال شهروندان پیشنهاداتی از جمله فراهم شدن زمینه ذخیره سوخت ماهیانه خودروها را در دست پیگیری داریم که قطعا از ایجاد صف‌های طویل در روزهای آخر هر ماه در جایگاه های سوخت پیشگیری و رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت.

(دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۵۴
به گزارش روابط عمومی استانداری، جلسه کمیسیون برنامه ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شامگاه یکشنبه در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان انجام شده اما کافی نیست، اظهار کرد: در این استان بیشتر موضوع قاچاق سوخت مطرح است که در این راستا طرح کدینگ کارت های سوخت تاثیر بسزایی در پیشگیری از قاچاق داشته است.
احمد علی موهبتی افزود: باید با برنامه‌ریزی و کار کارشناسی با تکیه بر آمار و اطلاعات مستند، با قاچاق در زمینه های مختلف از جمله قاچاق سوخت مقابله کنیم.
وی با بیان اینکه مسؤولان نظارت بیشتری بر حوزه فعالیت خود داشته باشند، گفت: برای پیشگیری از تخلفات احتمالی نیاز به نظارت و دقت بیشتر بر زیرمجموعه است.
استاندار با اشاره به اینکه نظم بخشی در جامعه ایجاد کیفیت بخشی را نیز به دنبال دارد، گفت: در حوزه لنچ‌های صیادی نیز لازم است سیستم های کنترلی بر روی لنچ‌ها نصب و میزان مصرف سوختشان را ارزیابی نماید.

 

موهبتی بیان کرد: در حال حاضر بخش عمده ای از سوخت استان از طریق کشتی به استان وارد می‌شود که از رفت و آمده ناوگان و تبعات منفی آن در جاده ها کاسته شده است.
 
وی افزود: طرح کدینگ کارت سوخت ها اگر چه مورد نارضایتی برخی از افراد شده اما از اینکه مانند سابق بدون نظم و برنامه ریزی سوخت ارائه می شد و زمینه برای سودجویان فراهم بود، شرایط فعلی بهتر است.
 
موهبتی با تاکید بر اینکه این طرح نواقصی نیز دارد که در حال برطرف کردن آن ها هستیم إظهار داشت: پیشنهادات خوبی از جمله فراهم شدن زمینه ذخیره سوخت ماهیانه خودروها در دست پیگیری است که قطعا از ایجاد صف‌های طویل در روزهای آخر هر ماه در جایگاه های سوخت پیشگیری می کند.
 
دبیر کمیسیون برنامه ریزی و مبارزه با قاچاق سوخت استان نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از اولویت های ما در استان سیستان و بلوچستان مبارزه با قاچاق سوخت است و به همین منظور در 6 ماه نخست امسال، 34 درصد رشد کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته‌ایم و بالغ بر 18 باند سازمان یافته قاچاق شناسایی و منهدم شده‌اند.
محمد محبی افزود: در اجرای طرح کدینگ کارت سوخت خودروها با جایگاه داران متخلف به شدت برخورد می شود و تاکنون چند مورد برخورد بدون اغماض صورت گرفته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
 
در ادامه این جلسه هر یک از اعضا به تشریح عملکرد 6 ماهه دستگاه و مجموعه خود در راستای مبارزه با قاچاق سوخت پرداختند.
 
تعداد بازدید : ۲۸۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید