شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۳۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

فرهنگ سازی؛ زیربنای اصلی توسعه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ سازی رفتارهای درست اجتماعی زیربنای اصلی توسعه است و تا زمانی که فرهنگ های ناهنجار حاکم بر جامعه اصلاح نشود، اگر به همه شاخص‌های توسعه هم دست پیدا کنیم، بازهم به نتیجه مطلوب نمی رسیم.

(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۲۰:۱۴
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی" استاندار" در جلسه شورای راهبری و توسعه مدیریت استان که در استانداری برگزار شد، بیان داشت: آگاهی بخشی به افراد در راستای آشناشدن به حقوق خود و محترم شمردن حقوق دیگران از جمله ضرورت‌های امروز جامعه استان است.
 
وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه افزود: توسعه مدیریت یعنی؛ عبور از مرز بندی ها و محدودیت ها و توجه به توانمندی افراد، بنابراین اگر این مهم را باور داشته باشیم، حقوق شهروندی نیز به خوبی رعایت شده است.
 
 استاندار با بیان اینکه اولین هدف اصلاح نظام اداری؛ رعایت حقوق شهروندی و رفع تبعیض است، گفت: برای عبور از همه مرزبندی ها و محدودیت های جنسیتی، قومی و مذهبی که در استان داریم، نیازمند تلاش و کوشش همه مدیران هستیم.
 
  احمدعلی موهبتی اظهارداشت: انتصاب مشاور امور بانوان استانداری از بین بانوان توانمند اهل سنت برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، حضور ۱۷۶ نفر از بانوان در شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان خاش و همچنین انتصاب بانوان در سمت‌های مدیریتی نشان دهنده عبور استان از مرزهای جنسیتی است.
 
 رئیس شورای تامین استان تصریح کرد: با انتصاب مدیران اهل سنت در پست‌های سیاسی و امنیتی محدودیت قومیت و مذهب نیز در استان برداشته شده و هر فرد توانمندی که به اصول و معیارهای نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد، می‌تواند هر پستی را در اختیار بگیرد.
 
 موهبتی با اشاره به دستورالعمل اصلاح نظام اداری و حقوق شهروندی بیان داشت: نقشه راه مشخص شده و می تواند کمک کننده باشد، اما این دستورالعمل قانون مطلق نیست و می‌توانیم با توجه به چالش ها و موانع موجود در استان پیشنهادات اصلاحی را ارائه کنیم.
 
 وی خاطرنشان کرد: لازم است در خصوص حقوق شهروندی و رفتار کارکنان دولت دوره های آموزشی برگزار شود تا همه افراد جامعه اعم از کارکنان دولت و مردم به حقوق متقابل هم آشنا شوند.
 
استاندارسیستان و بلوچستان گفت: استان ها از نظر زیرساخت‌ها و امکانات در اختیار با هم برابر نیستند، لذا این مدل ارزیابی‌ها منصفانه نیست و مطلبی که مورد انتظار است را فراهم نمی کند.
 
 وی افزود: خالی بودن ۴۸ درصد پست‌های سازمانی دستگاههای اجرایی نشان دهنده این مطلب است که ساختار مجموعه انسانی استان مشکل دارد و نباید در ارزیابی ها همانند سایر استانها قیاس شود.
 
 موهبتی با اشاره به سخنان وزیر صمت در سفر اخیر به استان، گفت: استان در معرض تغییرات توسعه ای جدی است؛ به طوریکه در بحث صدور مجوز تاسیس کارخانه که میانگین کشوری آن ۱۸ درصد میباشد استان ۳۶ درصد رشد داشته و میانگین صدور پروانه بهره برداری در کشور ۷ درصد که استان ۲۹ درصد بوده است.
 
 وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده در شرایطی که کشور در تنگنای اقتصادی قراردارد، در این استان اقدامات قابل توجهی انجام شده است.
 
استاندار به موفقیت ها و عملکردهای مثبت استان طی ماههای اخیر اشاره کرد و افزود: در بحث واردات دام با همکاری و هم افزایی همه دستگاه‌های متولی کاری بی نظیر انجام شد.
 
وی همچنین به تدوین سند آمایش استان که از چندین سال قبل راکد مانده بود، پرداخت و گفت: پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی و هماهنگی و با همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این سند به نتیجه رسیده و جزو بهترین اسناد ارائه شده در کشور به شمار می رود.
 
 نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: طرح توسعه سواحل مکران نیز هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور ارائه شد و در زمره بهترین و بی نظیر ترین طرحها می باشد و این نشان دهنده همت و تلاش همه دستگاه‌های متولی است.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در ابتدای سخنانش با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اگر در جنگ نابرابر هشت سال دفاع مقدس پیروز شدیم، به دلیل الگوبرداری از قیام امام حسین علیه السلام در برابر ظالمان بود که توانستیم با ایثار و گذشت در مقابل تهاجم صاحبان زر و زور و تزویر بایستیم و تا امروز هم عزتمندانه از مظلومین عالم دفاع کنیم.
 
 سیدزاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری نیز در این جلسه بر جدی گرفتن نقشه راه نظام اداری استان تاکید کرد و گفت: بایستی روند موجود نظام اداری اصلاح شود تا بتوانیم در برنامه های توسعه ای موفق عمل کنیم.
تعداد بازدید : ۴۰۲
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید