جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۲۳:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۳۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری:

مهمترین اولویت در استان باید ارایه تصویر عادی و زدودن گفتمان امنیتی از سیستان و بلوچستان باشد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه استان برای رسیدن به توسعه، نیاز به تصویر سازی مثبت در سطح ملی دارد، از جامعه شناسان خواست با نقد جسورانه آسیب های اجتماعی و مسایل شهری و ارایه مشورت و نظرات کارشناسی در فضایی غیر احساسی، به مسوولان استان در راه توسعه کمک کنند.

(جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) ۲۳:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی زینی وند در دیدار با جمعی از جامعه شناسان؛ استان را به دلیل گستردگی جغرافیایی و پیچیدگی مسایل، یک استان با چالش های متعدد عنوان کرد و استفاده از نظرات نخبگان و صاحب نظران حوزه های مختلف را از سوی مدیران مهم برشمرد. 
 
وی همچنین به اهمیت کار تشکلی برای هم افزایی نظرات افراد و تاثیر گذاری بر تصمیمات مدیران اجرایی تاکید کرد و گفت: در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از مشورت نخبگان استفاده می شود. 
 
معاون استاندار اظهار داشت: نقش نخبگان در تبیین بیشتر ادبیات هم گرایی و هم افزایی در استان حائز اهمیت است.
 
 زینی وند با بیان اینکه انتقادات باید بر روی مشکلات استان و بیان آسیب های اجتماعی باشد؛ تصریح کرد: اکثر انتقادات بیشتر روی مطالبات صنفی و مدیریت ها است که اغلب جنبه سیاسی دارد.
 
 وی با اشاره به وجود آسیب های متعدد اجتماعی در سیستان و بلوچستان که معلول عوامل دیگر هستند، خواستار توجه جامعه شناسان به علل ایجاد آسیب ها و دادن مشورت به مدیران شد و از مدیران استان خواست برای برون رفت از روز مره گی و هدر نرفتن فرصت مدیریتی در اختیارشان، از نظرات نخبگان بهره گیرند. 
 
 
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست با بیان اینکه در نظر است جلسات متعددی با کارشناسان حوزه های فرهنگی و اجتماعی برای بررسی علل آسیب های اجتماعی و دیگر مسایل استان برگزار شود، هدف از برگزاری این نشست را استفاده از نظرات اساتید دانشگاه و جامعه شناسان عنوان کرد. 
 
محمد میهنی حاشیه نشینی، فقر، زنان بدسرپرست، اعتیاد و ازدواج ها و طلاق های ثبت نشده را از جمله آسیب های اجتماعی استان ذکر کرد و افزود: نیاز است جامعه شناسان استان، برای کاهش این آسیب ها حساس باشند.
 
همچنین در این نشست تعدادی از اساتید دانشگاه و دانش آموختگان رشته جامعه شناسی به بیان دیدگاه های خود پرداخته و آموزش مدیران در مباحث توسعه، آسیب شناسی مشکلات بدون توجه به مسایل قومی و مذهبی، توجه به مشارکت های مردمی در پروژه های عمرانی، همکاری ادارات با دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی، توجه به حاشیه نشینی، استفاده از سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی و نیاز به پذیرش انتقادات جامعه شناسان از سوی مدیران استان را از دغدغه های خود بر شمردند.
تعداد بازدید : ۲۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید