جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۳۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

جذب سرمایه های خارجی روند توسعه سیستان و بلوچستان را سرعت می دهد

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با دبیرکل بین المجالس آسیایی گفت: موقعیت استراتژیک سیستان و بلوچستان باعث شده است کشورها نگاه ویژه ای به این استان داشته باشند که تلاش برای جذب سرمایه های خارجی، روند توسعه سیستان و بلوچستان را سرعت می دهد.

(جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) ۱۵:۱۱
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در دیدار با دکتر محمدرضا مجیدی دبیرکل بین المجالس آسیایی که در استانداری انجام شد، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با دارا بودن تنها بندر اقیانوسی کشور و دسترسی به آبهای آزاد از یک موقعیت استراتژیک در سطح کشور و منطقه برخوردار است که بر همین اساس سرمایه گذاری های بسیاری توسط دولت و بخش های خصوصی داخلی  و خارجی در آن انجام شده است.
 
وی افزود: این استان در بخش های مختلف دارای ظرفیت های بی بدیل برای سرمایه گذاری است که باید با استفاده از همه ی امکانات و روش ها، زمینه جلب نگاه ها، توسعه ی گردشگری و جذب سرمایه ها برای شکوفایی استعدادهای پنهان استان فراهم شود.
 
استاندار با اشاره به اینکه توسعه یک مفهوم تک بعدی نیست و باید توسعه در همه ی بخش ها مورد توجه قرار گیرد، توسعه متوازن در سطح استان و رشد شاخص های توسعه ای استان را در حد میانگین کشوری بسیار مهم خواند.
 
موهبتی ادامه داد: برنامه ی استان بر اساس سیاست های دولت، توجه و توسعه همزمان همه ی مناطق سیستان و بلوچستان است.
 
دکتر مجیدی دبیرکل بین المجالس آسیایی هم در این دیدار گفت: تلاش خواهد شد با هدایت سرمایه های خارجی و همچنین تقویت حضور گردشگران خارجی به سمت سیستان و بلوچستان، روند توسعه ی این استان مهم تسریع گردد.
تعداد بازدید : ۲۹۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید