جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۳۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون اقتصادی استاندار:

شرایط صادرات کالا از بندر چابهار به کشورهای همسایه فراهم است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: نزدیکی مسافت زمینی و دریایی بندر استراتژیک چابهار با همسایگان خارجی سبب شده که شرایط صادرات کالا از بندر چابهار به کشورهای همسایه مهیا باشد.

(جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۴۳
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علیرضا نورا در جلسه تسریع صادرات سیمان خاش که با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان و مدیرعامل سیمان خاش، در چابهار برگزار شد؛ با اشاره به اینکه موقعیت بندر چابهار تأمین کننده بازار داخلی کشور است؛ افزود: علاوه بر این با استفاده از ظرفیت این بندر استراژیک می توان به سمت تامین کالای کشورهای همسایه حرکت کرد. 
 
وی با بیان اینکه سعی کرده ایم موانع صادرات را به حداقل برسانیم، گفت: مسئله حمل سیمان به بندر چابهار باید حل شود و تمام دستگاه های مرتبط باید هماهنگ و منسجم در این موضوع ورود کنند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری عنوان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی براساس اختیارات قانونی خود هزینه های صادرات را کم کرده است تا این امر استمرار داشته باشد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم گفت: موانع صادرات کالا باید رفع شود تا تولیدکنندگان بتوانند به سهولت کالای خود را از طریق بندر چابهار به بازارهای هدف صادر کنند.
 
 بهروز آقایی با اشاره به اینکه اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به دنبال تسهیل روند صادرات محصولات از طریق بندر چابهار است، گفت: بندر چابهار به دنبال حل مشکل تولیدکنندگان کالا برای صادرات محصولاتشان با صرف کمترین زمان و هزینه است که این موضوع می تواند نویدبخش آینده ای روشن برای تقویت اقتصاد داخلی و دریامحور از طریق این بندر اقیانوسی باشد.
 
وی با تأکید بر اینکه رفع مشکل حمل و نقل کالا از مسائل اولویت دار در جهت تسهیل صادرات است، عنوان کرد: موانع صادرات کالا باید رفع شود تا تولیدکنندگان بتوانند به سهولت کالای خود را از طریق بندر چابهار به بازارهای هدف صادر کنند.
 
آقایی گفت: با ورود کشتی های کالای اساسی در بندر چابهار، نیازمند حضور فعال ناوگان حمل و نقل کالا خواهیم بود.
تعداد بازدید : ۲۰۲
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید