جمعه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۲:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۳۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

یک درصد از تجارت کشور، سهم سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با دارا بودن ۲۰ درصد مرزها،١١و نیم درصد مساحت کل کشور و ٣و نیم درصد از جمعیت ایران، تنها یک درصد از سهم تجارت کشور را دارا است.

(جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸) ۰۲:۱۱
به گزارش روابط عمومی استانداری: احمدعلی موهبتی در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی منطقه سیستان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن جلسات فرمانداری زابل برگزار شد، افزود: اجرای طرح‌های ضربتی همچون انتقال گاز به زاهدان، زابل و خاش باعث شکوفایی در حوزه صنعت سیستان و بلوچستان می‌شود.
 
وی با بیان اینکه شاخص های توسعه استان نسبت به شاخص های کشور پایین است؛ تصریح کرد: با نگاه ویژه مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان، پیشنهاد دولت برای تامین اعتبار تکمیل احداث راه آهن چابهار مورد موافقت رهبر انقلاب قرار گرفت و ٣٠٠ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه اختصاص یافت که با تکمیل پروژه راه آهن چابهار تحولی در حوزه تجارت و ترانزیت کالا از تنها بندر اقیانوسی کشور به کشورهای آسیا میانه و بازارهای بین المللی ایجاد می شود.
 
استاندار ادامه داد: معادل این رقم نیز برای تکمیل بزرگراه ها و تامین آب شرب برخی مناطق استان مورد نیاز است که پیگیری های ویژه برای تحقق آن در دست است.
 
موهبتی همچنین تعیین تکلیف منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان را خواستار شد و گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری– صنعتی سیستان با وجود منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار بال دوم پرواز در تجارت این استان است.
تعداد بازدید : ۲۳۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید